33663
Inga Löfqvist, pastell, signerad, 71x88 cm
Slutpris120 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33664
Fritz Holmer, olja på duk, signerad, 75x89 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33665
Folke Sinclair, olja på duk, signerad, 95x90 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33658
Väskor, 3 st, Fjällräven, G-1000
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33662
Omega, Officer, rostfritt stål, 40-tal
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
33666
Folke Sinclair, olja på pannå, signerad, 46x42 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33667
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 64x39 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33669
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 48x33 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33670
Arne Aspelin, olja på duk, signerad, 78x94 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33668
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 44x31 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33672
Herman Österlund, olja på duk, signerad, 74x58 cm
Slutpris140 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
33673
Fritz Holmer, olja på duk, signerad, 64x73 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33674
Axel Kleimer, olja på duk, signerad, 68x57 cm
Slutpris140 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33671
Hans Larsson, olja på pannå, signerad, 59x68 cm
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
33675
Karin Ossborn, olja på pannå, signerad, 44x54 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33676
Folke Sinclair, olja på duk, signerad, 52x55 cm
Slutpris120 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33679
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 65x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33680
Erik Jönsson, olja på pannå, signerad, 45x53 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33677
Folke Sinclair, olja på duk, signerad, 53x55 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33681
Anders Olsson, olja på pannå, signerad, 68x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
33678
Viggo Djurberg, olja på pannå, signerad, 67x90cm
Slutpris950 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33683
Fritz Holmer, olja på duk, signerad, 80x70 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33684
Frans Berg, olja på duk, signerad, 76x88 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33685
Bertil Gadö, olja på duk, signerad, 50x40 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33682
Fritz Kärfve, olja på duk, signerad, 109x89 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
33686
Bertil Andersson, pastell, signerad, 52x65 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33687
Bertil Andersson, pastell, signerad, 70x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33688
Hanna Brundin, olja på pannå, signerad, 36x31 cm
Slutpris500 SEK
Värdering250 - 300 SEK
33689
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 32x42 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
33690
Charlotte Gustafson, olja på duk, signerad, 39x45 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33691
Fritz Jakobsson, blandteknik, signerad, 63x63 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
33692
Attilio Mangini, olja på duk, signerad, 43x38 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33693
Änglar, 5 st, Royal Copenhagen, höjd ca 9,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
33694
Göran Wärff, figuriner, 12 st, "Familjen", Kosta
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33695
Glas, 3 delar, bl a Finn Cristall, högsta 22 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33696
Bordsspegel, mässing, höjd 36 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
33698
Leo Sjöblom, olja på duk, signerad, 60x30 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
33699
Mormorsur, med ställ, höjd 13 cm
Slutpris450 SEK
Värdering200 - 300 SEK
33701
Penselställ, täljsten, Kina, höjd 16 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33702
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33703
Kees Bastiaans, olja på pannå, signerad, 64x56 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33700
Gunghäst, äldre, höjd 82 cm
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33704
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 56x52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33705
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 41x68 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33707
Ljusstakar, ett par och bricka, mässing
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33708
Kaffeservis, 39 delar, "Musselmalet", helblond, Royal Copenhagen
Slutpris5 100 SEK
Värdering3 500 - 3 700 SEK
33710
Åke Thornblad, figurin, ripa, Höganäs, höjd 9 cm
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
33711
Gunnar Cyrén, skål, "Sofiero", Orrefors, höjd 11 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK