Karljohans Utvalda (4/8)
Varannan söndag klubbar vi vårt urval av möbler, konst, belysning, keramik och glas - och mycket annat!
Visning - Måndag 12-19, tisdag 12-18, onsdag 12-18, fredag 9-13
Kortast tid kvar
33769
Vinglas, 8 st, uranglas, höjd 13 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33758
Kikare, Nikon, 8x24, med väska
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 300 SEK
33771
Ytterfoder, 10 st, "Plantina", Gustavsberg, högsta 13,5 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33772
Stengods, 4 delar, bl a Bo Fajans, högsta 17,5 cm
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33773
Lisa Johansson-Pape, taklampa, "Pagodi", Iittala
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33770
Vinglas, 10 st, höjd 14,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33774
Cirkelsåg, Bosch PKS 54
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33776
Takampel, diameter ca 45 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33777
Verktygslåda med diverse verktyg, bl a Bahco
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33778
Hinkar, 3 st, zink, bl a försvarets
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
33779
Matbord, furu, 80-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
33780
Marit Stigsdotter, pall, "Sgabello", Stolab
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33781
Brickbord, furu, höjd 76 cm
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33782
Sybord med innehåll, björk, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33775
Brickbord, Ystad Metall, höjd 61 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33783
Käppar, 2 st, delvis med silverhandtag
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33784
Sybord, mörkbetsat trä, höjd 72 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
33786
Henning Nilsson, skålfat, oxblodsglasyr, signerad
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33787
Henning Nilsson, skål, oxblodsglasyr, signerad
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33788
Henning Nilsson, vas, signerad, höjd 12,5 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33785
Mangelkorg, längd 80 cm
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
33791
Lasse Östman, skålar, 2 st, signerade
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33792
Carl-Harry Stålhane, skål, Designhuset, signerad
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33790
Kjell Bolinder, vaser, 2 st, signerade
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33795
Trappstege, 6 steg, Plastmetall i Värnamo AB, höjd ca 200 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33796
Trädgårdssoffa, teak, Jutlandia
Slutpris500 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33797
Skrivbord, valnöt, 1900-talets första hälft, bredd 125 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33789
Kjell Bolinder, vaser, 2 st, signerade
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33793
Kjell Bolinder, skål, signerad
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33798
Chiffonjé, ek, höjd 120 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
33799
Trädgårdsstolar, ett par, teak
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33800
Matta, rölakan, "Björkliden", 140x200 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33802
Wassily Kandinsky, (e.), tryck, 28x38 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
33803
Carl Kylberg, litografi, "Lejonet Leo", 34x43 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33804
Kedja med hänge, 18k guld, 3,9 gram
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 600 - 2 000 SEK
33801
Orientalisk matta, handknuten, 228x141 cm
Slutpris550 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33805
Ring, 18k vitguld, 1,8 gram, storlek 16
Slutpris800 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
33806
Ring, 18k guld, 1,7 gram, storlek 16,75
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33807
Ring, 18k guld, 2,8 gram, storlek 16,75
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
33846
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 6 st, lösa blad, signerade, numrerade
Slutpris160 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33848
Soptunna, zink, modern tillverkning, höjd 63 cm
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
338480
Solstol, trä/textil, 1900-talets mitt
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33324
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 69x60 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33847
Gavlar till trädgårdssoffa, gjutjärn, 1900-tal
Slutpris850 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33406
Docka, celluloid, höjd 50 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
33383
Docka, huvud i plåt, Juno, Tyskland, höjd 40 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33184
Spelkonsoler, 2 st, Xbox, Xbox 360
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33311
Helge Cardell, olja på duk, strandmotiv, signerad, 86x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.