Sven Nilsson, olja på duk, signerad, 32x42 cm
33547
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Yngve Berg, träsnitt, 11/100, signerad, 38x46 cm
33559
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Teckningar, porträtt, signerade, 41x38 cm
33560
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Idolbilder, ca 160 st, bl a Elvis, James Dean, Marilyn Monroe, m. fl.
33561
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Axel Tallberg, etsning, signerad, 55x70 cm
33562
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Marc Chagall, (e.), affisch, 55x70 cm
33563
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
33564
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Bruno Fagerlund, olja på duk, signerad, 62x47 cm
33565
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Eyvind Olesen, olja på pannå, signerad, 57x67 cm
33567
Slutpris140 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Asta Rossing, pastell, signerad, 53x38 cm
33569
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Piastra Oreste, tempera på duk, signerad, 61x52 cm
33566
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Soffbord, mässing/glas, 80-tal, 95x95 cm
33570
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Anne Nömtak, väggbonad, "Eden", Borås Jacquardväveri, 200x132 cm
33571
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Anders A. Jönsson, olja på pannå, signerad, 59x51 cm
33568
Slutpris500 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Pipor, 5 st, bl a sjöskum, 18/1900-tal
33572
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Väggbonad, efter MP Stadig, Jobs Handtryck, 120x106 cm
33573
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Bert Johnny Nilsson, litografi, 215/250, signerad, 76x102 cm
33574
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Lena Ulvsbäck, tillskriven, blandteknik, 68x64 cm
33575
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jörgen Bille, olja på duk, signerad, 71x80 cm
33576
Slutpris140 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Henny Österlin, skulptur, trä, signerad, höjd 58 cm
33577
Slutpris350 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Ytterfoder, vas, "Empire", 5 delar, Gustavsberg
33580
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Kandelaber, skål, brons, Scandia Present
33581
Slutpris200 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Kedja med hänge, 18k guld, 4,8 gram
33578
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 - 2 500 SEK
Gjutjärnsgryta, 4,2 liter, Le Creuset
33583
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Fåtölj, "Parad", Bröderna Andersson
33584
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Vaser, 3 st, bl a Preben Herluf Gottschalk Olsen
33585
Slutpris200 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Smyckesset, 2 delar, odlade pärlor
33582
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Resekit, oanvänt, Pan Am
33587
Resekit, oanvänt, Pan Am
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Tissot, 33,5 mm, 18k guld, 00-tal
33589
Slutpris4 700 SEK
Värdering4 000 - 4 500 SEK
Helmut Schäffenacker, väggrelief, signerad, 23,5x9,5 cm
33586
Slutpris500 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Omega, Genève Automatic, 35 mm, rostfritt stål, 1968
33590
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Myntsamling, bl a silver
33591
Myntsamling, bl a silver
Slutpris600 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Handväska, läder, Lexington
33593
Handväska, läder, Lexington
Slutpris700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Golvvas, jugendstil, höjd 61 cm
33595
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Skål, silver, vikt 571,7 gram, Ø 27,5 cm
33597
Slutpris3 300 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Kandelaber, rokokostil, nysilver, höjd 27,5 cm
33598
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Josef Ekberg, stort ytterfoder, "Sgrafitto", Gustavsberg, Ø 29, 5 cm
33599
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gunnar Wennerberg, ytterfoder, Jasperware, Gustavsberg, Ø 24 cm
33600
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Kaffeservis, 3 delar, nysilver, GAB
33601
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kaffeskedar, 16 st, silver, vikt 151 gram
33602
Slutpris900 SEK
Värdering600 - 700 SEK
Väskor, Fjällräven, 3 st, bl a Kånken
33594
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Cay Cedergren, figurin, "Backafallsflickan", signerad, höjd 21 cm
33603
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Gunnel Sahlin, vas, signerad, Kosta Boda, höjd 27 cm
33604
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stekfat, porslin, Kina, längd 43 cm
33592
Slutpris1 600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Bertil Vallien, vas, "Satellite", Kosta Boda, höjd 23 cm
33605
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Thomas Drejare, ljusstakar, stengods, höjd 7,5 cm
33607
Slutpris180 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Ulla & Gustav Kraitz, ljusstake, keramik, signerad, höjd 21 cm
33606
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunnar Nylund, vas, stengods, Rörstrand, höjd 20 cm
33608
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 - 500 SEK