Starts: 21 Jul 2024 19:00Ends from: 4 Aug 2024 17:00

Closed
Carl-Harry Stålhane, vas, stengods, Rörstrand, höjd 20,5 cm
33609
Final bid850 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Miniatyrer, 7 delar, John Andersson, Getthen Holm, m.m., höjd 9,5 cm och mindre
33610
Final bid600 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Hannes Johansson, skulpturer, ett par, brons, höjd 4,5 cm
33614
Final bid600 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Ljusplåtar, ett par, mässing, höjd 47 cm
33611
Final bid750 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Ljusstakar, ett par, barockstil, mässing, höjd 16,5 cm
33612
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Getthen Holm, ljusstakar, 4 st, signerade, höjd 15 cm
33613
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Fat, 3 st, "Moliere", Rosenthal, Ø 30 cm och mindre
33618
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Matservis, 68 delar, flintgods, tidigt 1900-tal, Gustavsberg
33619
Final bid300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Getthen Holm, stor vas, stengods, signerad, höjd 47 cm
33616
Final bid1,600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Eddie Valenta, olja på duk, signerad, 48,5x41 cm
33620
Final bid400 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Getthen Holm, skulpturer, 3 st, signerade
33617
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Pablo Picasso, (e.), tryck, "Picador", 41,5x36,5 cm
33622
Est250 - 300 SEK
Closed
33623
Est250 - 300 SEK
Closed
Pablo Picasso, (e.), tryck, "Kvinde ved vinduet", 41,5x36,5 cm
33624
Est250 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 33x39 cm
33621
Final bid800 SEK
Est200 - 250 SEK
Closed
Pablo Picasso, (e.), tryck, "Sovende og Picador med guitar", 41,5x36,5 cm
33625
Est250 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, akryl på pannå, signerad, 113x139 cm
33626
Est600 - 800 SEK
Closed
Getthen Holm, stor skulptur, stengods, signerad, höjd 47 cm
33615
Final bid5,100 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Golvur, trä, 1800-tal, höjd 196 cm
33627
Est300 - 400 SEK
Closed
Herrbetjänt, Fratelli Reguitti, Italien, höjd 105 cm
33628
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Gallerimatta, handknuten, Pakistan, 410x79 cm
33629
Final bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Ángela Merayo, akvarell, signerad, 47x55 cm
33631
Est400 - 500 SEK
Closed
Gunghäst, bemålat trä, Leko, höjd 47 cm
33634
Final bid120 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Viktor Rasmussen, olja på duk, signerad, 61x53 cm
33635
Est300 - 400 SEK
Closed
Gallerimatta, handknuten, Saff, Pakistan, 305x52 cm
33630
Final bid140 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, porträtt, signerad, 33x39 cm
33636
Est300 - 400 SEK
Closed
Sten Lundmark, olja på duk, signerad, 147x92 cm
33637
Final bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Plåtburk, Nilsjohan, höjd 20 cm
33639
Final bid300 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Vinglas, 5 st, "Festival", Orrefors, höjd 12,5 cm
33640
Final bid160 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Likörglas, 6 st, med svart fot, höjd 8 cm
33641
Est200 - 300 SEK
Closed
Viktor Rasmussen, olja på duk, signerad, 53x61 cm
33638
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Max Walter Svanberg, 2 st inramade tryck, Max Walter-sällskapet
33642
Est300 - 400 SEK
Closed
Handväska, läder, Campomaggi, Teodorano
33646
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Micke Johansson, skulptur, signerad, höjd 17 cm
33647
Final bid1,200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Ljuslykta, Royal Copenhagen, höjd 23 cm
33648
Est200 - 300 SEK
Closed
Anders Appelqvist, litografi, 159/360, signerad, 68x58 cm
33643
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Suzanne Öhlén, vas, Rörstrand, höjd 15,5 cm
33649
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Mats Jonasson, skulpturer, 2 st, Royal Krona
33650
Est200 - 300 SEK
Closed
Brickor, coasters, ett parti, mestadels Scandia Guld
33651
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Omega, 33 mm, 18k guld, 1998
33652
Omega, 33 mm, 18k guld, 1998
Final bid5,600 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Större vas, glas, Orrefors, höjd 23,5 cm
33653
Final bid180 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Savonett, Elgin, 55 mm, guldpläterad, 1891
33654
Final bid450 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Handväska, svart läder, Mulberry
33655
Final bid400 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Bestick, silver, ett parti, bl a 1800-tal, vikt 1023 gram
33659
Final bid5,100 SEK
Est4,500 - 5,000 SEK
Closed
Handväska, läder med nitar, Campomaggi
33656
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Panelur, Zenith, 8 Jours, Ø 95 mm
33660
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Handväska, svart läder, Campomaggi, Teodorano
33657
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Snusdosa, silver, Bernhard Hertz, 1906, längd 7,7 cm
33661
Final bid550 SEK
Est400 - 500 SEK