Starts: 21 Jul 2024 19:00Ends from: 4 Aug 2024 17:00

Karljohans Utvalda (4/8)

Varannan söndag klubbar vi vårt urval av möbler, konst, belysning, keramik och glas - och mycket annat!


Visning - Måndag 12-19, tisdag 12-18, onsdag 12-18, fredag 9-13

Karljohans Utvalda (4/8)
Closed
Vinglas, 8 st, uranglas, höjd 13 cm
33769
Vinglas, 8 st, uranglas, höjd 13 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Kikare, Nikon, 8x24, med väska
33758
Kikare, Nikon, 8x24, med väska
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Ytterfoder, 10 st, "Plantina", Gustavsberg, högsta 13,5 cm
33771
Ytterfoder, 10 st, "Plantina", Gustavsberg, högsta 13,5 cm
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Stengods, 4 delar, bl a Bo Fajans, högsta 17,5 cm
33772
Stengods, 4 delar, bl a Bo Fajans, högsta 17,5 cm
Final bid180 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Lisa Johansson-Pape, taklampa, "Pagodi", Iittala
33773
Lisa Johansson-Pape, taklampa, "Pagodi", Iittala
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Vinglas, 10 st, höjd 14,5 cm
33770
Vinglas, 10 st, höjd 14,5 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Cirkelsåg, Bosch PKS 54
33774
Cirkelsåg, Bosch PKS 54
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Takampel, diameter ca 45 cm
33776
Takampel, diameter ca 45 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Verktygslåda med diverse verktyg, bl a Bahco
33777
Verktygslåda med diverse verktyg, bl a Bahco
Final bid800 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Hinkar, 3 st, zink, bl a försvarets
33778
Hinkar, 3 st, zink, bl a försvarets
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Matbord, furu, 80-tal
33779
Matbord, furu, 80-tal
Final bidNo bids
Est400 - 500 SEK
Closed
Marit Stigsdotter, pall, "Sgabello", Stolab
33780
Marit Stigsdotter, pall, "Sgabello", Stolab
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Brickbord, furu, höjd 76 cm
33781
Brickbord, furu, höjd 76 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Sybord med innehåll, björk, 1900-talets första hälft
33782
Sybord med innehåll, björk, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Brickbord, Ystad Metall, höjd 61 cm
33775
Brickbord, Ystad Metall, höjd 61 cm
Final bid1,700 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Käppar, 2 st, delvis med silverhandtag
33783
Käppar, 2 st, delvis med silverhandtag
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Sybord, mörkbetsat trä, höjd 72 cm
33784
Sybord, mörkbetsat trä, höjd 72 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Henning Nilsson, skålfat, oxblodsglasyr, signerad
33786
Henning Nilsson, skålfat, oxblodsglasyr, signerad
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Henning Nilsson, skål, oxblodsglasyr, signerad
33787
Henning Nilsson, skål, oxblodsglasyr, signerad
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Henning Nilsson, vas, signerad, höjd 12,5 cm
33788
Henning Nilsson, vas, signerad, höjd 12,5 cm
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Mangelkorg, längd 80 cm
33785
Mangelkorg, längd 80 cm
Final bid160 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Lasse Östman, skålar, 2 st, signerade
33791
Lasse Östman, skålar, 2 st, signerade
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Carl-Harry Stålhane, skål, Designhuset, signerad
33792
Carl-Harry Stålhane, skål, Designhuset, signerad
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Kjell Bolinder, vaser, 2 st, signerade
33790
Kjell Bolinder, vaser, 2 st, signerade
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Trappstege, 6 steg, Plastmetall i Värnamo AB, höjd ca 200 cm
33795
Trappstege, 6 steg, Plastmetall i Värnamo AB, höjd ca 200 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Trädgårdssoffa, teak, Jutlandia
33796
Trädgårdssoffa, teak, Jutlandia
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Skrivbord, valnöt, 1900-talets första hälft, bredd 125 cm
33797
Skrivbord, valnöt, 1900-talets första hälft, bredd 125 cm
Final bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Kjell Bolinder, vaser, 2 st, signerade
33789
Kjell Bolinder, vaser, 2 st, signerade
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Kjell Bolinder, skål, signerad
33793
Kjell Bolinder, skål, signerad
Final bid160 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Chiffonjé, ek, höjd 120 cm
33798
Chiffonjé, ek, höjd 120 cm
Final bidNo bids
Est500 - 600 SEK
Closed
Trädgårdsstolar, ett par, teak
33799
Trädgårdsstolar, ett par, teak
Final bid180 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Matta, rölakan, "Björkliden", 140x200 cm
33800
Matta, rölakan, "Björkliden", 140x200 cm
Final bid1,600 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Wassily Kandinsky, (e.), tryck, 28x38 cm
33802
Wassily Kandinsky, (e.), tryck, 28x38 cm
Final bidNo bids
Est200 - 300 SEK
Closed
Carl Kylberg, litografi, "Lejonet Leo", 34x43 cm
33803
Carl Kylberg, litografi, "Lejonet Leo", 34x43 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Kedja med hänge, 18k guld, 3,9 gram
33804
Kedja med hänge, 18k guld, 3,9 gram
Final bid2,000 SEK
Est1,600 - 2,000 SEK
Closed
Orientalisk matta, handknuten, 228x141 cm
33801
Orientalisk matta, handknuten, 228x141 cm
Final bid550 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Ring, 18k vitguld, 1,8 gram, storlek 16
33805
Ring, 18k vitguld, 1,8 gram, storlek 16
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Ring, 18k guld, 1,7 gram, storlek 16,75
33806
Ring, 18k guld, 1,7 gram, storlek 16,75
Final bid900 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Ring, 18k guld, 2,8 gram, storlek 16,75
33807
Ring, 18k guld, 2,8 gram, storlek 16,75
Final bid1,200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 6 st, lösa blad, signerade, numrerade
33846
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 6 st, lösa blad, signerade, numrerade
Final bid160 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Soptunna, zink, modern tillverkning, höjd 63 cm
33848
Soptunna, zink, modern tillverkning, höjd 63 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Solstol, trä/textil, 1900-talets mitt
338480
Solstol, trä/textil, 1900-talets mitt
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 69x60 cm
33324
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 69x60 cm
Final bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Gavlar till trädgårdssoffa, gjutjärn, 1900-tal
33847
Gavlar till trädgårdssoffa, gjutjärn, 1900-tal
Final bid850 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Docka, celluloid, höjd 50 cm
33406
Docka, celluloid, höjd 50 cm
Final bidNo bids
Est250 - 300 SEK
Closed
Docka, huvud i plåt, Juno, Tyskland, höjd 40 cm
33383
Docka, huvud i plåt, Juno, Tyskland, höjd 40 cm
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Spelkonsoler, 2 st, Xbox, Xbox 360
33184
Spelkonsoler, 2 st, Xbox, Xbox 360
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
Closed
Helge Cardell, olja på duk, strandmotiv, signerad, 86x50 cm
33311
Helge Cardell, olja på duk, strandmotiv, signerad, 86x50 cm
Final bidNo bids
Est300 - 400 SEK
CONTACT

Karljohan Auktioner

Fogsvansen 14

247 32 Södra Sandby

+46 46 10 25 20

info@karljohanauktioner.se

OPENING HOURS

Monday 12 Noon - 7 PM

Tuesday 12 Noon - 6 PM

Wednesday 12 Noon - 6 PM

Friday 9 AM - 1 PM

Closed: Thursday, Saturday and Sunday.

Follow us

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.