Starts: 21 Jul 2024 19:00Ends from: 4 Aug 2024 17:00
33769
Vinglas, 8 st, uranglas, höjd 13 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
33758
Kikare, Nikon, 8x24, med väska
Final bid400 SEK
Est200 - 300 SEK
33771
Ytterfoder, 10 st, "Plantina", Gustavsberg, högsta 13,5 cm
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
33772
Stengods, 4 delar, bl a Bo Fajans, högsta 17,5 cm
Final bid180 SEK
Est300 - 400 SEK
33773
Lisa Johansson-Pape, taklampa, "Pagodi", Iittala
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
33770
Vinglas, 10 st, höjd 14,5 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33774
Cirkelsåg, Bosch PKS 54
Final bid450 SEK
Est300 - 400 SEK
33776
Takampel, diameter ca 45 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33777
Verktygslåda med diverse verktyg, bl a Bahco
Final bid800 SEK
Est300 - 400 SEK
33778
Hinkar, 3 st, zink, bl a försvarets
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
33779
Matbord, furu, 80-tal
Est400 - 500 SEK
33780
Marit Stigsdotter, pall, "Sgabello", Stolab
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
33781
Brickbord, furu, höjd 76 cm
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
33782
Sybord med innehåll, björk, 1900-talets första hälft
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
33775
Brickbord, Ystad Metall, höjd 61 cm
Final bid1,700 SEK
Est400 - 500 SEK
33783
Käppar, 2 st, delvis med silverhandtag
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
33784
Sybord, mörkbetsat trä, höjd 72 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
33786
Henning Nilsson, skålfat, oxblodsglasyr, signerad
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
33787
Henning Nilsson, skål, oxblodsglasyr, signerad
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
33788
Henning Nilsson, vas, signerad, höjd 12,5 cm
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
33785
Mangelkorg, längd 80 cm
Final bid160 SEK
Est250 - 300 SEK
33791
Lasse Östman, skålar, 2 st, signerade
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
33792
Carl-Harry Stålhane, skål, Designhuset, signerad
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
33790
Kjell Bolinder, vaser, 2 st, signerade
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
33795
Trappstege, 6 steg, Plastmetall i Värnamo AB, höjd ca 200 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
33796
Trädgårdssoffa, teak, Jutlandia
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
33797
Skrivbord, valnöt, 1900-talets första hälft, bredd 125 cm
Final bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
33789
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
33793
Kjell Bolinder, skål, signerad
Final bid160 SEK
Est300 - 400 SEK
33798
Chiffonjé, ek, höjd 120 cm
Est500 - 600 SEK
33799
Trädgårdsstolar, ett par, teak
Final bid180 SEK
Est400 - 500 SEK
33800
Matta, rölakan, "Björkliden", 140x200 cm
Final bid1,600 SEK
Est400 - 500 SEK
33802
Wassily Kandinsky, (e.), tryck, 28x38 cm
Est200 - 300 SEK
33803
Carl Kylberg, litografi, "Lejonet Leo", 34x43 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33804
Kedja med hänge, 18k guld, 3,9 gram
Final bid2,000 SEK
Est1,600 - 2,000 SEK
33801
Orientalisk matta, handknuten, 228x141 cm
Final bid550 SEK
Est400 - 500 SEK
33805
Ring, 18k vitguld, 1,8 gram, storlek 16
Final bid800 SEK
Est800 - 1,000 SEK
33806
Ring, 18k guld, 1,7 gram, storlek 16,75
Final bid900 SEK
Est600 - 800 SEK
33807
Ring, 18k guld, 2,8 gram, storlek 16,75
Final bid1,200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
33846
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 6 st, lösa blad, signerade, numrerade
Final bid160 SEK
Est400 - 500 SEK
33848
Soptunna, zink, modern tillverkning, höjd 63 cm
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
338480
Solstol, trä/textil, 1900-talets mitt
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
33324
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 69x60 cm
Final bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
33847
Gavlar till trädgårdssoffa, gjutjärn, 1900-tal
Final bid850 SEK
Est400 - 500 SEK
33406
Docka, celluloid, höjd 50 cm
Est250 - 300 SEK
33383
Docka, huvud i plåt, Juno, Tyskland, höjd 40 cm
Est300 - 400 SEK
33184
Spelkonsoler, 2 st, Xbox, Xbox 360
Est300 - 400 SEK
33311
Helge Cardell, olja på duk, strandmotiv, signerad, 86x50 cm
Est300 - 400 SEK