- Konst och grafikRensa filter
33642
Max Walter Svanberg, 2 st inramade tryck, Max Walter-sällskapet
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33643
Anders Appelqvist, litografi, 159/360, signerad, 68x58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
33663
Inga Löfqvist, pastell, signerad, 71x88 cm
Slutpris120 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33664
Fritz Holmer, olja på duk, signerad, 75x89 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33665
Folke Sinclair, olja på duk, signerad, 95x90 cm
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33666
Folke Sinclair, olja på pannå, signerad, 46x42 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33667
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 64x39 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33669
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 48x33 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33670
Arne Aspelin, olja på duk, signerad, 78x94 cm
Slutpris100 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33668
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 44x31 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33672
Herman Österlund, olja på duk, signerad, 74x58 cm
Slutpris140 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
33673
Fritz Holmer, olja på duk, signerad, 64x73 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33674
Axel Kleimer, olja på duk, signerad, 68x57 cm
Slutpris140 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33671
Hans Larsson, olja på pannå, signerad, 59x68 cm
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 600 - 1 800 SEK
33675
Karin Ossborn, olja på pannå, signerad, 44x54 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33679
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 65x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33680
Erik Jönsson, olja på pannå, signerad, 45x53 cm
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33677
Folke Sinclair, olja på duk, signerad, 53x55 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33681
Anders Olsson, olja på pannå, signerad, 68x60 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
33678
Viggo Djurberg, olja på pannå, signerad, 67x90cm
Slutpris950 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33683
Fritz Holmer, olja på duk, signerad, 80x70 cm
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33684
Frans Berg, olja på duk, signerad, 76x88 cm
Slutpris400 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33685
Bertil Gadö, olja på duk, signerad, 50x40 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33682
Fritz Kärfve, olja på duk, signerad, 109x89 cm
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
33686
Bertil Andersson, pastell, signerad, 52x65 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33687
Bertil Andersson, pastell, signerad, 70x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33688
Hanna Brundin, olja på pannå, signerad, 36x31 cm
Slutpris500 SEK
Värdering250 - 300 SEK
33689
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 32x42 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
33690
Charlotte Gustafson, olja på duk, signerad, 39x45 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33691
Fritz Jakobsson, blandteknik, signerad, 63x63 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 600 SEK
33692
Attilio Mangini, olja på duk, signerad, 43x38 cm
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33698
Leo Sjöblom, olja på duk, signerad, 60x30 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
33702
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33703
Kees Bastiaans, olja på pannå, signerad, 64x56 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
33704
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 56x52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33705
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 41x68 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33722
Simon Kramer, olja på duk, signerad, 57x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33731
Bella Brisel, litografi, signerad, 43x35 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
33732
Gustav Arnolds, olja på pannå, signerad, 31,5x27,5 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33729
Ryno Frieberg, olja på duk, signerad, 49x41 cm
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
33733
Birgitta Liljebladh, olja på duk, signerad, 63x65 cm
Slutpris2 900 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
33734
Mats Rydsten, blandteknik, signerad, 40x50 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33727
Ferdinand Boberg, mapp, "Stockholmsbilder"
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
33730
Frans Berg, olja på duk, signerad, 56x69 cm
Slutpris800 SEK
Värdering400 - 500 SEK
33735
Frans Berg, olja på duk, signerad, 82x64 cm
Slutpris750 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33802
Wassily Kandinsky, (e.), tryck, 28x38 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
33803
Carl Kylberg, litografi, "Lejonet Leo", 34x43 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
33846
Slutpris160 SEK
Värdering400 - 500 SEK