Karljohans Utvalda (14/5)
- ÖvrigtRensa filter
24182
Bestickuppsättning, 71 delar, CG Hallberg
Slutpris400 SEK
Värdering400 - 500 SEK
24179
Pennor, ett par, Parker
Slutpris140 SEK
Värdering150 - 200 SEK
24263
Agedyna/Åkdyna, 1900-tal, 87x52 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24285
Karott, nysilver, 1900-tal, CGH, 26x21 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
24290
Diverse religiösa föremål, 8 delar, Buddha, rökelskar, m.m.
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
24291
Reseikoner, ett par, mässing, ca 4x4 cm
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
24308
Gunnar Ander Gong-gong, Ystad Metall
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
24320
Modellbåt, trä, längd 50 cm
Slutpris550 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24329
Ramar, 2 st, förgyllda
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
24345
Skeppsklocka, mässing, 1900-tal, Ø 16,5 cm
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24371
Käpp med silverhandtag, längd 87 cm
Slutpris300 SEK
Värdering250 - 300 SEK
24423
Ljusstakar, figurin, mynt
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24438
Tändare, pins, pennor, bl a Ronson, Ballograf, m. fl.
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24450
Bordslyster, ikon, tekanna m.m.
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24455
Lampkupa, glas, tidigt 1900-tal, höjd 27 cm
Slutpris400 SEK
Värdering200 - 250 SEK
24458
Arne Hasle, tomtar, 5 st, latex, höjd 30 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24456
Ettore Sottsass, skrivmaskin, "Valentine", Olivetti
Slutpris600 SEK
Värdering400 - 500 SEK
24493
Räknemaskin, Victor, 511S, tidigt 1900-tal, USA
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24498
Skrivmaskiner, 3 st, 60/70-tal, bl a Facit
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24532
Bordständare, Penguin, Electro-Matic, 70-tal, oanvänd i emballage
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24033
Kapsylöppnare, 10 st, Coca-Cola, ca 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
23979
Figurin, ljusstake, bordsdekoration, 3 delar, bl a Miljögården
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24199
Brickor, coasters, 19 delar, 43x31 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
23986
Alessi, 6 delar, hängare, bokstöd, m.m.
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24167
Figurin, vas, hundar, 2 st, konstmassa, högsta 36 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK