Starts: 28 Apr 2024 19:00Ends from: 12 May 2024 17:00

Karljohans Utvalda (12/5)

Karljohans Utvalda (12/5)
Closed
Inramat tryck, "Sveriges Regenter", Fröleen och Comp. Förlag, 80x112 cm
31662
Final bid300 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Tavlor, 4 st, Soldattavlor, 41x32 cm
31663
Final bid180 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Inramade tryck, 4 st, soldattavlor, 34x46 cm
31664
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Parti målartillbehör, bl a dukar, akvarellpapper, akrylfärg, m.m.
31674
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Nils Björklund, etsning, 13/30, signerad, 59x49 cm
31675
Est300 - 400 SEK
Closed
Curt Hillfon, litografi, 20/200, signerad, 49x62 cm
31676
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Åke Arenhill, mapp med 10 st tryck, "Tio visor i bild", signerade
31748
Final bid300 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Eugen Montelin, litografi, 234/300, signerad, 74x108 cm
31754
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Ola Billgren, litografi, 61/200, signerad, 54x66 cm
31760
Final bid180 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Ulla Ekman-Dahlbeck, pastell, signerad, 50x76 cm
31803
Est300 - 400 SEK
Closed
Gunnar Jonn, olja på pannå, signerad, 67x58 cm
31902
Final bid2,000 SEK
Est2,000 - 3,000 SEK
Closed
Gerhard Wihlborg, olja på pannå, signerad, 72x82 cm
31903
Final bid1,100 SEK
Est1,500 - 1,600 SEK
Closed
Gerhard Wihlborg, olja på pannå, signerad, 52x42 cm
31904
Final bid1,200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Broderad tavla, "Baltiska Utställningen 1914", 85x54 cm
31905
Final bid350 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Sture Kandell, olja på duk, signerad, 50x40 cm
31925
Est300 - 400 SEK
Closed
Ted Malm, akryl och sprayfärg på duk, porträtt av Anita Ekberg, 80x90 cm
31915
Final bid120 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Herman Österlund, olja på duk, "Strandparti", signerad, 82x65 cm
31927
Final bid600 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Closed
Herman Österlund, olja på pannå, "Kvällssol", signerad, 59x46 cm
31926
Final bid1,200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Nils Erik Johansson, litografi, signerad, ea, 57x74 cm
31991
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, 2 st, bl a med Domkyrkan i Lund
32078
Est200 - 300 SEK
Closed
Carl Henrik Jensen-Carlén, inramade tryck, 6 st, signerade
32083
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Martin Emond, akvarell, signerad, 64x50 cm
32134
Est400 - 500 SEK
Closed
Pär Sandberg, litografi, signerad, 62x52 cm
32136
Est200 - 250 SEK
Closed
Diorama, halvmodell, segelbåt, 1900-tal, 75x60 cm
32156
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Ola Billgren, fotogravyr, EA, signerad, 74x54 cm
32159
Final bid2,700 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Alain Bonneau, blandteknik på aluminium, "Gracieusement"
32207
Final bid160 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Fabian Lundqvist, olja på duk, signerad, 52x61 cm
30994
Final bid3,300 SEK
Est5,000 - 6,000 SEK
Closed
Fabian Lundqvist, olja på duk, signerad, 63x55 cm
30956
Final bid2,400 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Albert Krüger, olja på duk, signerad, 69x59 cm
32258
Final bid1,300 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Wilhelm Widell, olja på duk, signerad, 50x40 cm
32260
Est250 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 35x41 cm
32261
Est200 - 250 SEK
Closed
Fritz Kärfve, olja på duk, signerad, 90x73 cm
32271
Final bid1,200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Barbro Jönsson, litografi, PT, signerad, 57x78 cm
31252
Est300 - 400 SEK
Closed
Max Erik Ohlsson, blyertsteckning, signerad, 47x62 cm
31384
Est200 - 300 SEK
Closed
Erik Gustav Leksell, akvarell, signerad, 43x41 cm
31326
Final bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
Closed
Arthur Olafsson, litografi, 140/180, signerad, 56x65 cm
31381
Est250 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, landskapsmotiv, 60x41 cm
31779
Est300 - 400 SEK
Closed
Hildegard Falk, olja på duk, landskapsmotiv, signerad, 69x55 cm
31769
Est300 - 400 SEK
Closed
Jules Schyl, litografi, "Malmö Rådhus", signerad i trycket, 42x62 cm
31773
Est200 - 300 SEK
Closed
Jacek Mieliwodzki, olja på duk, signerad, 38x54 cm
31376
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 64x56 cm
31377
Est300 - 400 SEK
Closed
Göran Hansson, olja på duk, motiv från Orust, signerad, 82x65 cm
31907
Est600 - 700 SEK
Closed
Elsa Mårtensson, olja på duk, gårdsmotiv med vagnar, signerad, 64x53 cm
31771
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Inramat tryck, björkram, 56x42 cm
31809
Est150 - 200 SEK
Closed
Hildegard Falk, litografi, "Kärr vid Öved", signerad, numrerad 7/50, 74x58 cm
31787
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, rödkrita, signerad, 44x52 cm
31382
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Hartvig Schalin, akvarell, landskapsmotiv, signerad, 45x40 cm
31772
Est200 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad C Rasmusson, 60x71 cm
31789
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK