Starts: 30 Apr 2023 17:00Ends from: 14 May 2023 17:00
Karljohans Utvalda (14/5)
- MiscellaneousClear filters
24182
Bestickuppsättning, 71 delar, CG Hallberg
Final bid400 SEK
Est400 - 500 SEK
24179
Pennor, ett par, Parker
Final bid140 SEK
Est150 - 200 SEK
24263
Agedyna/Åkdyna, 1900-tal, 87x52 cm
Final bid120 SEK
Est200 - 300 SEK
24285
Karott, nysilver, 1900-tal, CGH, 26x21 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
24290
Diverse religiösa föremål, 8 delar, Buddha, rökelskar, m.m.
Final bid200 SEK
Est500 - 600 SEK
24291
Reseikoner, ett par, mässing, ca 4x4 cm
Final bid200 SEK
Est400 - 500 SEK
24308
Gunnar Ander Gong-gong, Ystad Metall
Est150 - 200 SEK
24320
Modellbåt, trä, längd 50 cm
Final bid550 SEK
Est300 - 400 SEK
24329
Ramar, 2 st, förgyllda
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
24345
Skeppsklocka, mässing, 1900-tal, Ø 16,5 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
24371
Käpp med silverhandtag, längd 87 cm
Final bid300 SEK
Est250 - 300 SEK
24423
Ljusstakar, figurin, mynt
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
24438
Tändare, pins, pennor, bl a Ronson, Ballograf, m. fl.
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
24450
Bordslyster, ikon, tekanna m.m.
Final bid120 SEK
Est200 - 300 SEK
24455
Lampkupa, glas, tidigt 1900-tal, höjd 27 cm
Final bid400 SEK
Est200 - 250 SEK
24458
Arne Hasle, tomtar, 5 st, latex, höjd 30 cm
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
24456
Ettore Sottsass, skrivmaskin, "Valentine", Olivetti
Final bid600 SEK
Est400 - 500 SEK
24493
Räknemaskin, Victor, 511S, tidigt 1900-tal, USA
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
24498
Skrivmaskiner, 3 st, 60/70-tal, bl a Facit
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
24532
Bordständare, Penguin, Electro-Matic, 70-tal, oanvänd i emballage
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
24033
Kapsylöppnare, 10 st, Coca-Cola, ca 1900-talets mitt
Est150 - 200 SEK
23979
Figurin, ljusstake, bordsdekoration, 3 delar, bl a Miljögården
Est200 - 300 SEK
24199
Brickor, coasters, 19 delar, 43x31 cm och mindre
Est200 - 300 SEK
23986
Alessi, 6 delar, hängare, bokstöd, m.m.
Est200 - 300 SEK
24167
Figurin, vas, hundar, 2 st, konstmassa, högsta 36 cm
Est200 - 300 SEK