Karljohans Utvalda (14/5)
- Household goodsRensa filter
24285
Karott, nysilver, 1900-tal, CGH, 26x21 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
24306
Uppläggningsbestick, kaffeskedar, nysilver
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
24315
Bestick, ljusstakar, nysilver, flaska, Holmegaard
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24317
Diverse teakföremål, bestick, uppläggningsfat, skålar
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24481
Diverse bestick med trähandtag, 38 delar, bl a Ljung uti Lund
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
24482
Bestick, ljusstake, m.m., 37 delar, bl a nysilver och brons
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
24491
Bestick, mestadels nysilver, ca 50 delar
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
24504
Galghållare, teak, med 7 st galgar
Slutpris100 SEK
Värdering150 - 200 SEK
24197
Ugnsformar, 2 st, bl a Rörstrand
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
24033
Kapsylöppnare, 10 st, Coca-Cola, ca 1900-talets mitt
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
24199
Brickor, coasters, 19 delar, 43x31 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24130
Pajform, lockburk, bl a Scheurich, höjd 30 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK