Karljohans Utvalda (16/4)
- Konst och grafikRensa filter
23592
Sören Viberg, olja på pannå, signerad, 29x24 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
23593
Thure Sigurd Wahlström, blandteknik, signerad, 37x31 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
23594
Lennart Möller, olja på duk, signerad, 48x38 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23595
Carl Erik Trulsson, olja på duk, signerad, 41x32 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23605
Roger Malmström, litografier, 3 st, X/100, signerade, 56x46 cm
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 300 SEK
23603
Anders Zorn (e.), tryck, etsningar i reproduktion, 12 st, Bengtsson Lito
Slutpris800 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23667
Gunnar Norrman, torrnålsgravyr, signerad, numrerad 12/23
Slutpris180 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
23732
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 53x43 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
23735
Ove Vaksberg, litografi, 142/299, signerad, 58x53 cm
Slutpris750 SEK
Värdering1 300 - 1 500 SEK
23733
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, signerade, 38x34 cm och mindre
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23736
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 83x60 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
23734
Gustav Rudberg, litografier, 2 st, signerade, 34x38 cm och mindre
Slutpris180 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23769
Hans Johnsfors, etsning, 137/175, signerad, 37x42 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23771
Ikon, målad på trä, 1900-tal
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
23781
Gerd Persson, blandteknik, monogramsignerad, 51x41 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23782
Katarina Fontaine, olja på duk, signerad, 51x47 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
23783
Katarina Fontaine, olja på duk, signerad, 77x63 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
23832
Arne Lidqvist, akvarell, "Blåmesar", signerad
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
23833
Inramat tryck, "Luftballong", 58x89 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 300 SEK
23858
G Engström, olja på duk, signerad, 92x76 cm
SlutprisInga bud
Värdering600 - 800 SEK
23919
Kristian Holmqvist, teckning, signerad, 73x53 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23922
Henry Eldin, olja på duk, signerad, 102x47 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
23938
Affisch, "Concorde", Scandecor, 1979
SlutprisInga bud
Värdering150 - 250 SEK
23939
Kristian Holmqvist, akvarell, signerad, 37x51 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
23675
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
23488
Evy Låås, litografi, "Kopp utan öra", 119/325, signerad, 48x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
23489
Åke W Hansson, etsning, signerad, numrerad 112/150
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
23582
Vera Hagman, textilapplikation, signerad, 75x94 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
23492
Sven Erik Lund, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
23510
Tedde Rhodin, olja på duk, signerad, 65x55 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
23507
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 51x41 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK