Karljohans Utvalda (21/7)

Karljohans Utvalda (21/7)
Pontus Ljungberg, litografi, 299/325, signerad, 58x51 cm
33251
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Stefan W Igelström, litografi, 1/10, signerad, 52x67 cm
33252
Slutpris200 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mona Huss-Wallin, litografi, 192/260, signerad, 71x57 cm
33282
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Mona Huss-Wallin, litografi, 69/360, signerad, 58x76 cm
33250
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Karl Axel Pehrson, litografi, 267/285, signerad, 42,5x34,5 cm
33471
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
33470
Slutpris600 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
33472
Slutpris650 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Lena A Linderholm, litografi, 25/200, signerad, 72x60 cm
33283
Slutpris650 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 68x58 cm
33301
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 65x54 cm
33305
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 71x62 cm
33307
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Tage Rudolf Ahlm, olja på duk, signerad, 60 x 70 cm
33308
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Helge Cardell, olja på duk, strandmotiv, signerad, 86x50 cm
33311
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Edgar Freyberg, olja på duk, signerad, 93x73 cm
33323
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 200 - 1 500 SEK
Victor Weinrich, akvarell, signerad, 47x54 cm
33325
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Fredrik Rohde, litografi, signerad, 39x34 cm
33326
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Bogdan Raszynski, akvareller, 2 st, signerad, 37x30 cm
33327
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 49x39 cm
33328
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Conny Nyström, olja på duk, signerad, 55x67 cm
33346
Slutpris250 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, 18/1900-tal, 29x23,5 cm
33347
Slutpris160 SEK
Värdering250 - 300 SEK
33360
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 83x62 cm
33361
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
David Wallin, olja på duk, signerad, 57x48 cm
33362
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Marc Chagall, (e.), litografiskt tryck, 537/1000, 73x90 cm
33392
Slutpris900 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
KG Nilson, serigrafi, 114/150, signerad, 51x42 cm
33469
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Martin Emond, akvarell, signerad, 64x50 cm
32134
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Hugo Carlberg, teckning, signerad, 39x42 cm
33001
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Knut Norrman, olja på pannå, signerad, 49x57 cm
33079
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Ernst Norlind, litografi, signerad, 51x62 cm
32999
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Louis Toffoli, litografi, 386/1000, signerad, 30x37 cm
33074
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Lennart Helgesson, olja på duk, signerad, 35 x 43 cm
32825
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Børge Ruud Nielsen, olja på duk, signerad, 118x90 cm
33070
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Ernst Norlind, litografi, signerad, 54x66 cm
32992
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Agneta "Agge" Karlsson, olja på duk, signerad, 29,5x24,5 cm
33117
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Ernst Hällgren, etsning, signerad, 48x39 cm
33113
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Arne Lunding Petersen, blandteknik, signerad, 49x61 cm
33085
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Gerhard Karlmark, litografi, 29/290, signerad, 51,5x51,5 cm
33015
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Nils Björklund, etsning, 13/30, signerad, 59x49 cm
31675
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK