Karljohans Utvalda (26/5)

Karljohans Utvalda (26/5)
Kjeld Ulrich, etsning, 3/12, signerad, 54x70 cm
32253
Slutpris200 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Gunilla Widholm-Carlsson, etsning, 22/90, signerad, 35x60 cm
32254
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 42x48 cm
32255
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sven Svensson, målningar, 3 st, olja på pannå, signerade, 20x26 cm och mindre
32252
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Inger Kihlman, litografi, 275/400, signerad, 50x40 cm
32256
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, etsning, signerad, 46x40 cm
32257
Slutpris350 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, tidigt 1900-tal, 43x62 cm
32337
SlutprisInga bud
VA Kovanic, väggrelief, 30 x 33 cm
32395
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, akryl på papper, signerad, 39x47 cm
32478
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Torsten Torstensson, olja på pannå, signerad, 83 x 68 cm
32523
Slutpris250 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Edvard Forsström, olja på duk, signerad, 58 x 58 cm
32524
Slutpris6 100 SEK
Värdering15 000 - 20 000 SEK
Tor Otto Fredlin, olja på duk, signerad, 42 x 37 cm
32525
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Tage Hansson, olja på duk, signerad, 53 x 64 cm
32526
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad Erik Gustav Carlberg, 40 x 50 cm
32527
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 31 x 22 cm
32529
Slutpris450 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Hans Nygren, olja på pannå, 40 x 48 cm
32530
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Viggo C Pedersen, olja på duk, signerad, 108x92 cm
324401
Slutpris1 500 SEK
Värdering8 000 - 10 000 SEK
Pontus Lanner, olja på duk, signerad, 85 x 68 cm
32532
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 - 3 000 SEK
Tage Eriksson, olja på duk, signerad, 75 x 87 cm
32543
Slutpris800 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Sten Lindholm, litografi, signerad, numrerad 33/75, 60 x 49 cm
32545
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Torsten Torstensson, olja på pannå, kustmotiv, signerad, 59 x 50 cm
32531
Slutpris1 000 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, ej signerad, 57 x 44 cm
32546
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Paul Holsby, litografi, signerad, numrerad 117/125, 68 x 59 cm
32547
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oscar Steiner, olja på pannå, signerad, 45 x 57 cm
32548
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad Lindholm, 48 x 37 cm
32549
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, 41 x 38 cm
32550
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 4 st, lösa blad, signerade, numrerade
32569
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
32570
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 2 st, lösa blad, signerade, numrerade
32567
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 3 st, lösa blad, signerade, numrerade
32568
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 26x34 cm
324402
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Clara Emma Langenbach, olja på duk, signerad, 65x70 cm
32615
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
Nils Erik Johansson, litografi, signerad, ea, 57x74 cm
31991
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Sture Kandell, olja på duk, signerad, 50x40 cm
31925
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ulla Ekman-Dahlbeck, pastell, signerad, 50x76 cm
31803
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 35x41 cm
32261
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Pär Sandberg, litografi, signerad, 62x52 cm
32136
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Barbro Jönsson, litografi, PT, signerad, 57x78 cm
31252
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Wilhelm Widell, olja på duk, signerad, 50x40 cm
32260
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK