Karljohans Utvalda (31/3)
- MöblerRensa filter
30476
Gillis Lundgren, stolar, ett par, "Öglan", Ikea
Slutpris400 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30477
Blomsterlåda med spaljé, smide, höjd 90 cm
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
30479
Blomsterbord, jugend, trä, längd 85 cm
Slutpris300 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30480
Stegpall, metall/trä, 1900-tal, höjd 61 cm
Slutpris250 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30482
Trädgårdsbord, mindre, metall/betong, 41x41 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30483
Kista, mindre, trä/metall, 1800-tal, 41x26x27 cm
Slutpris350 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30590
Gungstol, barn, trä
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30592
Gunghäst, bemålat trä
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30481
Serveringsvagn, metall/glas, 70-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30720
Barstolar, ett par, rotting
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30783
Svante Skogh, matmöbel, 11 delar, bredd 140 cm
Slutpris550 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
30784
Svante Skogh, sideboard, "Vindö", bredd 150 cm
Slutpris650 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
30805
Vägghylla, för miniatyrer, glas/trä, 40x10x10 cm
Slutpris120 SEK
Värdering150 - 200 SEK
31031
Gamingstol, Piranha Attack
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 600 SEK
31051
Skåp, valnöt, tidigt 1900-tal, höjd 101 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31052
Piedestaler, 3 st, trä, tidigt 1900-tal, höjd 112 cm och mindre
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31054
Tidningsställ, mahogny/mässing, 1900-talets första hälft, höjd 114 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30572
Sängbord, ett par, trä/metall, höjd 55 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31057
Halvmånebord, ek, tvådelat, tidigt 1900-tal, Ø 110 cm
Slutpris850 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK
31053
Vitrinskåp, trä, 18/1900-tal, höjd 197 cm
Slutpris2 700 SEK
Värdering800 - 1 000 SEK
31056
Matbord, massiv teak, 1900-talets första hälft, USA, längd 132-209 cm
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK