Karljohans Utvalda (31/3)
- AllaRensa filter
30478
Helge Högbom, skulptur, "Bokhållerskan", signerad, höjd 30 cm
Slutpris550 SEK
Värdering600 - 800 SEK
30845
Brännrör till fotogenlampor, 7 st, höjd 28 cm och mindre
Slutpris140 SEK
Värdering150 - 200 SEK
29923
Nils Kreuger, teckning, signerad, 43,5x31,5 cm
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
31008
Vinylskivor, 20 st, bl a Swamp Dogg
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
31071
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad, 61x78 cm
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
31072
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 4 st, lösa blad, signerade, numrerade
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30471
Tage E Nilsson, pastell, signerad, 51x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
30381
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 34x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
30298
Miniatyrer, 6 st, bl a Höganäs
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
30395
Laurelius, akvarell, signerad, 54x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30470
Bo Borgström, teservis, 19 delar
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30284
Kristallskålar, vaser, bl a Orrefors
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30414
Fat, karaff, skål, 3 delar, glas, bl a äldre pressglas
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
30456
Glas, 4 delar, bl a Reijmyre, Skansen
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30285
Paola Navone, vas, Egizia, höjd 16 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30053
Skål, Kina, 18/1900-tal, Ø 16,5 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
30388
Jacques Zadig, olja på duk, signerad, 72x55 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK