Karljohans Utvalda (31/3)

Karljohans Utvalda (31/3)
Helge Högbom, skulptur, "Bokhållerskan", signerad, höjd 30 cm_30478a_8dc46995764ef9c_lg.jpeg
30478
Helge Högbom, skulptur, "Bokhållerskan", signerad, höjd 30 cm
Slutpris550 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Brännrör till fotogenlampor, 7 st, höjd 28 cm och mindre_30845a_8dc469f0fadf0c5_lg.jpeg
30845
Brännrör till fotogenlampor, 7 st, höjd 28 cm och mindre
Slutpris140 SEK
Värdering150 - 200 SEK
Nils Kreuger, teckning, signerad, 43,5x31,5 cm_30873a_lg.jpeg
29923
Nils Kreuger, teckning, signerad, 43,5x31,5 cm
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Vinylskivor, 20 st, bl a Swamp Dogg_31008a_8dc442ec8698b24_lg.jpeg
31008
Vinylskivor, 20 st, bl a Swamp Dogg
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kent Wahlbeck, handkolorerad litografi, signerad, numrerad, 61x78 cm_31071a_8dc46b844d6886c_lg.jpeg
31071
Slutpris180 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 4 st, lösa blad, signerade, numrerade_31072a_8dc46b8a573ce7a_lg.jpeg
31072
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 4 st, lösa blad, signerade, numrerade
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Tage E Nilsson, pastell, signerad, 51x44 cm_31096a_lg.jpeg
30471
Tage E Nilsson, pastell, signerad, 51x44 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 34x46 cm_31081a_lg.jpeg
30381
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 34x46 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Miniatyrer, 6 st, bl a Höganäs_31089a_lg.jpeg
30298
Miniatyrer, 6 st, bl a Höganäs
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Laurelius, akvarell, signerad, 54x40 cm_31100a_lg.jpeg
30395
Laurelius, akvarell, signerad, 54x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Bo Borgström, teservis, 19 delar_31091a_lg.jpeg
30470
Bo Borgström, teservis, 19 delar
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Kristallskålar, vaser, bl a Orrefors_31092a_lg.jpeg
30284
Kristallskålar, vaser, bl a Orrefors
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Fat, karaff, skål, 3 delar, glas, bl a äldre pressglas_31098a_lg.jpeg
30414
Fat, karaff, skål, 3 delar, glas, bl a äldre pressglas
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Glas, 4 delar, bl a Reijmyre, Skansen_31103a_lg.jpeg
30456
Glas, 4 delar, bl a Reijmyre, Skansen
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Paola Navone, vas, Egizia, höjd 16 cm_31104a_lg.jpeg
30285
Paola Navone, vas, Egizia, höjd 16 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal, Ø 16,5 cm_31107a_lg.jpeg
30053
Skål, Kina, 18/1900-tal, Ø 16,5 cm
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Jacques Zadig, olja på duk, signerad, 72x55 cm_31238a_lg.jpeg
30388
Jacques Zadig, olja på duk, signerad, 72x55 cm
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK