Karljohans Utvalda (3/3)
- Art and GraphicsRensa filter
30049
Väggrelief, metall, motiv med riddare
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30076
Inramade tryck, 4 st, "Nordens Flora", 23x32 cm
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30078
Max Walter Svanberg, inramade tryck, 2 st, 23x32 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30079
Bernard Vercruyce, litografier, lösa blad, signerade, 27x21 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 250 SEK
30080
Tore Nilsson, litografier, 2 st, signerade, 42x37 cm
Slutpris300 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30077
Lösa blad, 60 st, dubbelsidiga, "Nordens Flora", 15x23 cm
Slutpris180 SEK
Värdering150 - 200 SEK
30081
Olle Svanlund, litografier, 2 st, signerade, 42x37 cm
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30084
Oidentifierad konstnär, etsning, 54/95, signerad, 54x52 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30082
José Liard, litografier, 2 st, signerade, 40x39 cm
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30087
Jeppe Eisner, litografier, signerade, 30x40 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
30089
Francesco Bartolozzi, (e.), gravyrer, 2 st, 44x54 cm
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
30091
Äldre gravyrer, 4 st, inramade, 35x29 cm och mindre
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30092
Johannes van den Aveelen, (e.), gravyr, kyrka, 50x42 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
30093
Carl Erik Trulsson, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30111
Åke Arenhill, litografi, 62/400, signerad, 47x38 cm
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30112
Arne Aspelin, olja på pannå, signerad, 50x41 cm
Slutpris350 SEK
Värdering600 - 800 SEK
30152
Anders Hultman, litografi, EA, signerad, 54x50 cm
Slutpris450 SEK
Värdering600 - 800 SEK
30177
Konsttryck, "Mästerverk", bl a Picasso, Munch, da Vinci, m fl
Slutpris160 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30180
Stephan von Reviczky, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
30182
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 41x49 cm
Slutpris250 SEK
Värdering200 - 250 SEK
30181
Tor Norling, akvarell, signerad
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30200
Kaj Peter Darvig, olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30201
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 64x55 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
30202
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
30218
Slutpris140 SEK
Värdering250 - 300 SEK
30239
Bengt Åberg, färglitografi, "Kyssen", HC II/VIII
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
30241
Lillemor Hedelin-Jespersson, olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
30242
Felice Fiorini, blandteknik, signerad, daterad 1994
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
29974
Krister Lindell, etsning, signerad, numrerad 173/200
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29978
Oidentifierad konstnär, tusch, signerad, 52x66 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
29975
Vagn Jakobsen, litografi, signerad, 57x45 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
29976
Erwin Andersson, litografi, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
29926
Nils Kreuger, kol på duk, signerad, 50x63 cm
Slutpris2 700 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
29925
Nils Kreuger, pastell, ej signerad, 64x37 cm
Slutpris1 700 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK