Karljohans Utvalda (26/11)

Karljohans Utvalda (26/11)
Anders Österlin, litografi, 262/380, signerad, 56x62 cm
28394
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Anders Österlin, litografi, 218/380, signerad, 56x62 cm
28395
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Birgitta Glenmark, akvareller, 3 st, signerade
28397
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Ingbritt Lagerberg, litografi, 93/190, signerad, 77x96 cm
28417
Slutpris300 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Fredrik Rohde, litografi, motiv med ko, signerad, numrerad 91/250
28422
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
John Axel Fernström, olja på pannå, signerad, 29x21 cm
28479
Slutpris600 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Anders Rönström, akvareller, 2 st, signerade, 32x42 cm
28480
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Anders Sten, pastell, signerad, 49x44 cm
28481
Slutpris350 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Axel Tallberg, etsning, signerad, 32x40 cm
28562
Slutpris180 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Roffa Eriksson, 2 st litografier, motiv från Norrköping
28563
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Bruno Fagerlund, litografi, 99/425, signerad, 57x50 cm
28564
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Skolplansch, "Rokokotiden", Norstedts, 100x70 cm
28565
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Nils Bertil Johansson, olja på duk, signerad, 76x61 cm
28623
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Möller, olja på duk, signerad, 51x59 cm
28624
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Möller, olja på duk, signerad, 71x60 cm
28625
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Möller, olja på duk, signerad, 69x82 cm
28626
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Eric Cederberg, tempera, signerad, 48x35 cm
28644
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 - 2 200 SEK
Hans Ripa, olja på pannå, signerad, 58x50 cm
28701
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sven Dodt, olja på pannå, signerad, 70x82 cm
28702
Slutpris100 SEK
Värdering500 - 600 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 18/1900-tal, 57x38 cm
28120
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Monica Andersson, foto, signerat, 37x37 cm
28226
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, "Kulla vid spisen", signerad N Åkergren
28192
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Helmut Schäffenacker, väggrelief, 20x60 cm
27686
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Axel Olson, litografi, 175/310, signerad, 78x59 cm
28780
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Elisabeth Kalvenes-Skallsjö, broderi, "Bronsöga", signerad á tergo
27430
Slutpris200 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 70x100 cm
28222
Slutpris1 100 SEK
Värdering200 - 250 SEK