Karljohans Utvalda (1/10)

Karljohans Utvalda (1/10)
Gunney Wahlquist, olja på duk, signerad, 74x63 cm
27038
Slutpris250 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Herbert Lindqvist, olja på pannå, signerad, 39x56 cm
27039
Slutpris120 SEK
Värdering400 - 500 SEK
Karin Karlsson, olja på duk, signerad, 54x44 cm
27041
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gunilla Mann, affisch, "Malmö", 53x73 cm
27042
Slutpris350 SEK
Värdering200 - 250 SEK
Jean Bolinder, akvarell, signerad, 50x40 cm
27043
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Danka Jaworska, litografi, 135/325, signerad, 34x44 cm
27045
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
Tryck, "Evert Taube, Dolores", signerad, 79x66 cm
27046
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jan Lundqvist, teckning, signerad, 38x30 cm
27172
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Björn Jonson, etsning, signerad, 32x29 cm
27173
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
Björn Wiinblad, tryck, 53x145 cm
27174
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Francisco Goya, efter, etsning, "The little prisoner"
27227
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
Ulf Onsberg, litografi, "SAS Gateway New York", signerad, H.C.
27228
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Hans Wigert, färglitografi, signerad, numrerad 138/300
27260
Slutpris250 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Lennart Aschenbrenner, färglitografi, signerad, numrerad 266/330
27261
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Sven Björk, färglitografi, signerad, numrerad 148/300
27262
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Berlin, olja på pannå, signerad
27263
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad A. Olsson
27264
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad
27265
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
John Öhvall, olja på pannå, signerad
27266
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Nils Asp, litografi, "Auktion", provtryck, signerad
27269
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Jean Theodor Skoglund, etsning, "Katarina Kyrka Stockholm", signerad
27270
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Paul Sommarin, akvarell, signerad
27271
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gerhard Karlmark, blandteknik, signerad
27268
Slutpris160 SEK
Värdering600 - 800 SEK
Lars Bertle, färglitografi, signerad, numrerad 167/300
27279
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
Göran Billing, litografi, "Gårdssol", signerad, numrerad 88/300
27281
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Gustav Rudberg, färglitografi, signerad, numrerad 245/260
27282
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
Max Gregor Carlsson, färglitografi, signerad, upplaga 225 ex
27280
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Axel Tallberg, etsningar, 3 st
27298
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
Max Walter Svanberg, litografi, signerad, daterad -57
27299
Slutpris120 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Max Walter Svanberg, tryck, 4 st, Max Walter Svanberg Sällskapet
27300
Slutpris140 SEK
Värdering300 - 400 SEK
Gideon Isaksson, olja på pannå, signerad, 103x70 cm
27330
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
Oidentifierad konstnär, litografi, 144/250, signerad, 62x54 cm
26947
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Oidentifierad konstnär, efter John Bauer, signerad D. Höglund
26925
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
Gunnar Norrman, teckning, signerad, med dedikation till Tora Vega Holmström
26284
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 - 1 200 SEK