Karljohans Utvalda (25/6)
- Konst och grafikRensa filter
24943
Lars Bertle, olja på duk, "Västkust", signerad
Slutpris250 SEK
Värdering400 - 500 SEK
24944
Olof Wressmark, akryl på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24948
Axel Olson, litografi, 299/350, signerad, 68x55 cm
Slutpris200 SEK
Värdering600 - 800 SEK
24949
Jussi Taipaleenmäki, litografi, 26/99, signerad, 64x57 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24945
Ulla Selander, olja på duk, "Motiv från Lund", signerad
Slutpris500 SEK
Värdering400 - 500 SEK
24950
Leo Strandberg, olja på duk, signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
24947
Ulf Onsberg, litografi, signerad, numrerad 43/150
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
24952
Feliks Büttner, utställningsaffisch, 62x92 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
25049
Ola Billgren, affisch, 43x60 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 250 SEK
25209
Gustav Rudberg, litografi, 119/250, signerad
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
25210
Gustav Rudberg, olja på duk, signerad
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 500 - 4 000 SEK
25208
Eric Cederberg, olja på duk, signerad
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 - 3 500 SEK
25213
Lars Herder, olja på duk, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
25214
Johan Fredrik Höckert, (e.), reproduktion, oljetryck
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
25218
Gunnar E Svensson, blandteknik, signerad, 55x47 cm
Slutpris100 SEK
Värdering400 - 500 SEK
25358
Torsten Esbjörnsson, litografi, 68/160, signerad, 60x58 cm
Slutpris120 SEK
Värdering250 - 300 SEK
25359
Bengt Kristensson, litografi, 146/260, signerad, 59x73 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
25364
Gunilla Kumlin, serigrafi, 68/160, signerad, 65x80 cm
Slutpris100 SEK
Värdering250 - 300 SEK
25363
Alexius Huber, serigrafi, 269/275, signerad, 40x64 cm
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
25368
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 60x51 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
25369
Else Jensen, litografi, 230/275, signerad, 65x48 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
25373
Karta över Ystad, efter äldre förlaga, 52x58 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
25374
Vagn Jacobsen, litografi, PT, signerad, 51x43 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
25375
Sven-Erik Johansson, litografi, 124/275, signerad, 59x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
25377
Alexius Huber, serigrafi, 71/275, signerad, 52x68 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
25379
Ladislav Kuklik, etsning, 50/80, signerad, 80x65 cm
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK
25376
Else Jensen, litografi, 253/275, signerad, 65x48 cm
Slutpris120 SEK
Värdering200 - 300 SEK
25365
Slutpris550 SEK
Värdering250 - 300 SEK
25382
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 38x26 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
25384
Magnus Krook, etsning, 79/100, signerad, 33x40 cm
SlutprisInga bud
Värdering250 - 300 SEK
25385
Hans Larsson, litografi, 31/200, signerad, 31,5x25,5 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
25387
Äldre nautiska tryck, ett par, mahogny-ram, 37x50 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
25388
Simon Dittrich, litografi, 5342/10000, signerad, 43x57 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
25390
Måns Heidvall, litografi, 54/70, signerad, 45x43 cm
SlutprisInga bud
Värdering500 - 600 SEK
25391
Oidentifierad konstnär, litografi, 1/100, signerad, 62x82 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24864
Fernando Maza, färglitografier, 2 st, signerade, numrerade
SlutprisInga bud
Värdering150 - 200 SEK
24908
Anders Kjellén, akvarell, signerad, 40x30 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24867
Nils Möller, litografi, signerad
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
25075
Helga Nilson, olja på pannå, blomsterstilleben, signerad
Slutpris100 SEK
Värdering300 - 400 SEK
25200
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stilleben
Slutpris160 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24899
Oidentifierad konstnär, träsnitt, 24/80, signerad, 39x28 cm
SlutprisInga bud
Värdering200 - 250 SEK
24910
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 52x52 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
24998
Oidentifierad konstnär, olja på duk
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24996
Ragnar Wollschläger. litografi, signerad, numrerad 210/225
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24914
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 53x43 cm
Slutpris100 SEK
Värdering200 - 300 SEK
24999
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stadsmotiv
SlutprisInga bud
Värdering200 - 300 SEK
24917
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 64x53 cm
SlutprisInga bud
Värdering300 - 400 SEK
25074
Pär Åkered, olja på duk, "Räv", signerad
SlutprisInga bud
Värdering400 - 500 SEK