Starts: 10 Nov 2024 20:00Ends from: 24 Nov 2024 18:00
Karljohans Utvalda (24/11)
- Art and GraphicsClear filters
36562
Olle Ängkvist, olja på duk, signerad, 96x83 cm
Current bid1,400 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
36563
Svante Rydberg, serigrafi, 10/30, signerad, 10/30, 58x70 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36566
Birger Halling, litografi, 4/78, signerad, 67x42 cm
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36567
Birger Halling, litografi, 7/20, signerad, 53x67 cm
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36568
Evy Låås, litografi, signerad, PT, 61x46 cm
Starting bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
36611
Gustav Rudberg, litografi, signerad, 73x53 cm
Starting bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
36612
Gunnar Brusewitz, litografi, 271/325, signerad, 63x47 cm
Current bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
36613
Gunnar Brusewitz, litografi, 46/200, signerad. 62x47 cm
Current bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
36614
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 35,5x44 cm
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36615
Bengt Böckman, litografi, 187/333, signerad, 32,5x44,5 cm
Current bid120 SEK
Est250 - 300 SEK
36616
Oidentifierad konstnär, etsning, 22/100, signerad, 42x37 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36617
Maj Hemberg. träsnitt, 2 st, signerade
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36619
Aleksander Ristmägi, träsnitt, signerad, 52x42 cm
Current bid1,100 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
36649
Oidentifierad konstnär, blandteknik, signerad, 22 x 25,5 cm
Starting bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
36659
Bertil Berntsson, olja på duk, signerad, 30x42 cm
Current bid250 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
36660
Max Gregor Carlsson, olja på duk, signerad, 63x45 cm
Current bid1,200 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
36661
Max Gregor Carlsson, olja på pannå, dubbelsidig, signerad, 65x70 cm
Current bid500 SEK
Est2,500 - 3,000 SEK
36750
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 106x75 cm
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36753
Eric Julius, olja på duk, signerad, 70x60 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36756
Örjan Wikström, litografi, 28/99, signerad, 57x40 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36778
Horst Antes, litografi, 47/200, signerad, 63x72 cm
Current bid250 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
36779
Jan Voss, etsning, 1/45, signerad, 73x95 cm
Current bid250 SEK
Est500 - 600 SEK
36780
Ulrica Hydman-Vallien, litografi, 50/250, signerad, 40x44 cm
Current bid250 SEK
Est600 - 800 SEK
36781
Axel Olson, litografi, 15/350, signerad, 71x57 cm
Current bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
36782
Rolf Dalin, olja på duk, signerad, 50,5x60 cm
Current bid120 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
36783
Sigurd Persson, bestick, "Servus", 55 delar, rostfritt stål
Current bid600 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
36785
Axel Werner Ekelund, olja på duk, signerad, 70 x 62 cm
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36787
Leif Kander, litografi, 27/300, signerad, 68x64 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36794
CO Hultén, litografi, 173/300, signerad, 81x70 cm
Starting bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
36795
Gerhard Karlmark, litografi, signerad, 71x57 cm
Current bid120 SEK
Est200 - 250 SEK
36796
Charles Portin, gouache, signerad, 51x45 cm
Current bid120 SEK
Est500 - 600 SEK
36797
Karin Brandels-Enqvist, olja på duk, signerad, 54x64 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36798
Bertil Berntsson, screentryck, signerad, 54x68 cm
Current bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
36800
Gerhard Karlmark, litografi, signerad, 50x 68cm
Current bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
36801
CO Hultén, litografi, signerad, 50x40 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36802
Annika Edlund, olja på duk, signerad, 55x48 cm
Starting bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
36803
Bertil Berntsson, litografi, signerad, 46x57 cm
Current bid120 SEK
Est200 - 250 SEK
36804
Oidentifierad konstnär, litografi, 15/50, signerad, 43x57 cm
Starting bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
36805
Marc Chagall (e.), utställningsaffisch, Gallerie Maeght, 1969, 50x76 cm
Current bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
36828
Bertil Berntsson, litografi, 3/100, signerad, 62x51 cm
Current bid160 SEK
Est600 - 800 SEK
36829
Figuriner, 2 st, gips, höjd 28 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36830
Stig Wernheden, träsnitt, 2/10, signerad, 51x41 cm
Current bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
36831
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 69x55 cm
Starting bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
36842
Bertil Warnolf, litografi, 303/310, signerad, 49x60 cm
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36843
Jean-Pierre Yvaral, serigrafi, 145/175, signerad, 79x79 cm
Current bid120 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
36845
Äldre gravyrer, 4 st, bl a Axel Oxenstierna, 25,5x30,5 cm och mindre
Starting bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
36954
Curt Hillfon, litografi, signerad, numrerad, 40 x 54 cm
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
36955
Curt Hillfon, litografi, signerad, numrerad, 34 x 44 cm
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK