Starts: 13 Oct 2024 19:00Ends from: 27 Oct 2024 18:00

Karljohans Utvalda (27/10)

Karljohans Utvalda (27/10)
Include closed lots
5d 9h
Serveringsvagn, metall, modern tillverkning, höjd 70 cm
35883
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 9h
Skrivbordsstol, äldre, ek/textil, 1900-tal
35884
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 9h
Fåtölj, rokokostil, trä/Josef Frank-textil "Baranquilla"
35930
Current bid160 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
5d 9h
Gungstol, barnmodell, böjträ, 1900-tal
35931
Starting bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
5d 9h
Stolar, 6 st, Thonet-stil, 1900-talets första hälft
35989
Current bid1,000 SEK
Est3,000 - 4,000 SEK
5d 9h
Svanhalsstol, trä/rotting, 1900-tal
35991
Starting bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
5d 9h
Mindre hylla, teak, stringmodell, bredd 59 cm
35994
Current bid180 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 10h
Hylla, rotting, 1900-talets slut, höjd 180 cm
36269
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 10h
Byrå, furu, fem lådor, tidigt 1900-tal, höjd 120 cm
36273
Starting bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
5d 10h
Skåp, nyrenässans, furu, tidigt 1900-tal, höjd 130 cm
36274
Starting bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
5d 10h
Nattduksbord, teak, 60-tal, bredd 48 cm
36275
Current bid160 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 10h
Sybord, allmogemålat, höjd 60 cm
36276
Current bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
5d 10h
Bokhylla, tvådelad, ek, 60/70-tal
36283
Current bid100 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
5d 10h
Serveringsvagn, art deco, björk, 20/30-tal
36293
Current bid180 SEK
Est800 - 1,000 SEK
5d 10h
Skrivbord, jugend, furu, tidigt 1900-tal
36297
Current bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
5d 10h
Halvmånebord, furu, 18/1900-tal
36300
Starting bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
5d 10h
Tidningskorg, bambu/rotting, 1900-talets slut
36301
Starting bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
5d 10h
Hängfåtölj, bambu/rotting, 1900-talets andra hälft
36302
Current bid100 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
5d 10h
Fågelbad, lättmetall/gjutjärn, höjd 72 cm
36303
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 10h
Rainer Daumiller, pall, furu, 70/80-tal, höjd 45 cm
36304
Current bid100 SEK
Est800 - 1,000 SEK
5d 10h
Piedestal, trä/sten, 1900.tal, höjd 68 cm
36305
Current bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 10h
Soffa, tresits, Chesterfield, bredd 212 cm
36314
Starting bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
5d 10h
Soffa, tvåsits, Chesterfield, bredd 170 cm
36315
Starting bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
5d 10h
Svante Skogh, matbord, teak, längd 130 cm
36316
Starting bid100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
5d 10h
Matbord, ek, 1900-talets slut, Gangsø, Danmark
36317
Starting bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
5d 10h
Soffbord, ek/skiffer/marmor, Gangsø, Danmark, längd 130 cm
36318
Current bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
5d 10h
Vitrinskåp, Louis XVI-stil, 1900-tal
36328
Current bid400 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
5d 10h
Snurrfåtöljer, ett par, klädda i konstläder, 50-tal
36329
Starting bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 10h
Frisörstolar, ett par, metall/galon, 50-tal
36332
Current bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
5d 10h
Karmstolar, trä/galon, 50-tal
36335
Karmstolar, trä/galon, 50-tal
Starting bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 10h
Frisörvagn, björk, 1900-talets mitt, höjd 90 cm
36337
Current bid120 SEK
Est400 - 500 SEK
5d 11h
Pallar, 2 st, bok, höjd 45 cm
36338
Pallar, 2 st, bok, höjd 45 cm
Current bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
5d 11h
Börge Mogensen, soffa, "2213", skinn, Fredericia
34603
Current bid550 SEK
Est12,000 - 14,000 SEK
5d 11h
Göran Malmvall, stolar, 4 st, furu, Svensk Fur
36171
Starting bid100 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
5d 11h
Safaristolar, ett par, trä/läder, 1900-tal
34601
Current bid120 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
5d 11h
Sidobord, teak, laminat, 60-tal, längd 113 cm
36010
Current bid100 SEK
Est400 - 500 SEK