Starts: 21 Jul 2024 19:00Ends from: 4 Aug 2024 17:00
- Art and GraphicsClear filters
33642
Max Walter Svanberg, 2 st inramade tryck, Max Walter-sällskapet
Est300 - 400 SEK
33643
Anders Appelqvist, litografi, 159/360, signerad, 68x58 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
33663
Inga Löfqvist, pastell, signerad, 71x88 cm
Final bid120 SEK
Est500 - 600 SEK
33664
Fritz Holmer, olja på duk, signerad, 75x89 cm
Est300 - 400 SEK
33665
Folke Sinclair, olja på duk, signerad, 95x90 cm
Final bid250 SEK
Est600 - 800 SEK
33666
Folke Sinclair, olja på pannå, signerad, 46x42 cm
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
33667
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 64x39 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33669
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 48x33 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33670
Arne Aspelin, olja på duk, signerad, 78x94 cm
Final bid100 SEK
Est600 - 800 SEK
33668
Bertil Gadö, olja på pannå, signerad, 44x31 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33672
Herman Österlund, olja på duk, signerad, 74x58 cm
Final bid140 SEK
Est800 - 1,000 SEK
33673
Fritz Holmer, olja på duk, signerad, 64x73 cm
Est300 - 400 SEK
33674
Axel Kleimer, olja på duk, signerad, 68x57 cm
Final bid140 SEK
Est500 - 600 SEK
33671
Hans Larsson, olja på pannå, signerad, 59x68 cm
Final bid2,900 SEK
Est1,600 - 1,800 SEK
33675
Karin Ossborn, olja på pannå, signerad, 44x54 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33679
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 65x55 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33680
Erik Jönsson, olja på pannå, signerad, 45x53 cm
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
33677
Folke Sinclair, olja på duk, signerad, 53x55 cm
Final bid1,700 SEK
Est500 - 600 SEK
33681
Anders Olsson, olja på pannå, signerad, 68x60 cm
Est400 - 500 SEK
33678
Viggo Djurberg, olja på pannå, signerad, 67x90cm
Final bid950 SEK
Est600 - 800 SEK
33683
Fritz Holmer, olja på duk, signerad, 80x70 cm
Final bid200 SEK
Est500 - 600 SEK
33684
Frans Berg, olja på duk, signerad, 76x88 cm
Final bid400 SEK
Est600 - 800 SEK
33685
Bertil Gadö, olja på duk, signerad, 50x40 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33682
Fritz Kärfve, olja på duk, signerad, 109x89 cm
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
33686
Bertil Andersson, pastell, signerad, 52x65 cm
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
33687
Bertil Andersson, pastell, signerad, 70x53 cm
Est300 - 400 SEK
33688
Hanna Brundin, olja på pannå, signerad, 36x31 cm
Final bid500 SEK
Est250 - 300 SEK
33689
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 32x42 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
33690
Charlotte Gustafson, olja på duk, signerad, 39x45 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
33691
Fritz Jakobsson, blandteknik, signerad, 63x63 cm
Est400 - 600 SEK
33692
Attilio Mangini, olja på duk, signerad, 43x38 cm
Final bid400 SEK
Est500 - 600 SEK
33698
Leo Sjöblom, olja på duk, signerad, 60x30 cm
Est200 - 300 SEK
33702
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
33703
Kees Bastiaans, olja på pannå, signerad, 64x56 cm
Final bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
33704
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 56x52 cm
Est300 - 400 SEK
33705
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 41x68 cm
Est300 - 400 SEK
33722
Simon Kramer, olja på duk, signerad, 57x50 cm
Est300 - 400 SEK
33731
Bella Brisel, litografi, signerad, 43x35 cm
Est300 - 400 SEK
33732
Gustav Arnolds, olja på pannå, signerad, 31,5x27,5 cm
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
33729
Ryno Frieberg, olja på duk, signerad, 49x41 cm
Final bid1,600 SEK
Est800 - 1,000 SEK
33733
Birgitta Liljebladh, olja på duk, signerad, 63x65 cm
Final bid2,900 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
33734
Mats Rydsten, blandteknik, signerad, 40x50 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33727
Ferdinand Boberg, mapp, "Stockholmsbilder"
Final bid300 SEK
Est600 - 800 SEK
33730
Frans Berg, olja på duk, signerad, 56x69 cm
Final bid800 SEK
Est400 - 500 SEK
33735
Frans Berg, olja på duk, signerad, 82x64 cm
Final bid750 SEK
Est300 - 400 SEK
33802
Wassily Kandinsky, (e.), tryck, 28x38 cm
Est200 - 300 SEK
33803
Carl Kylberg, litografi, "Lejonet Leo", 34x43 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
33846
Final bid160 SEK
Est400 - 500 SEK