Starts: 17 Mar 2024 20:00Ends from: 31 Mar 2024 17:00
Karljohans Utvalda (31/3)
- Art and GraphicsClear filters
30607
Josef Hegenbarth, etsning, signerad, 34x43 cm
Est300 - 400 SEK
30635
Yoshi Takahashi, etsning, 57/60, signerad, 55x40 cm
Final bid400 SEK
Est600 - 800 SEK
30636
Aleksey Poyaganov, blandteknik, signerad, 32,5x39,5 cm
Est400 - 500 SEK
30637
Est400 - 500 SEK
30638
Howard Hodgkin, serigrafi, 83/100, signerad, 109x83 cm
Final bid20,600 SEK
Est12,000 - 15,000 SEK
30693
Carin Backman, litografi, 151/275, signerad, 47x64 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
30729
Bo Åstedt, olja på pannå, signerad, 25x20 cm
Est250 - 300 SEK
30744
Oidentifierad konstnär, relief i metall, signerad, 128x42 cm
Est300 - 400 SEK
30745
Bernhard Neuman, olja på duk, signerad, 79x64 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
30746
Roland K Nilsson, olja på duk, signerad, 63x95
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
30747
Marc Chagall, (e.), inramat tryck, 61,5x75 cm
Final bid180 SEK
Est200 - 250 SEK
30748
Oidentifierad konstnär, akryl, signerad, 73x56 cm
Est300 - 400 SEK
30749
Roland K Nilsson, litografi, EA, signerad, 52x67 cm
Final bid120 SEK
Est250 - 300 SEK
30751
Martin Emond, litografi, signerad, 45x64 cm
Est200 - 250 SEK
30752
Sigfrid Bengtsson, olja på pannå, signerad, 56,5x55,5 cm
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
30753
Arne Aspelin, olja på pannå, signerad, 56x47,5 cm
Final bid250 SEK
Est600 - 800 SEK
30754
Hans Ripa, olja på duk, signerad, 60x44 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
30755
Wera Byreing, olja på pannå, signerad, 50x42 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
30756
Wera Byreing, olja på duk, signerad, 51x42 cm
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
30757
Lennart Hansson, litografi, 1/112, signerad, 76x67 cm
Est200 - 250 SEK
30760
Elisabeth Holgersson, olja på duk, signerad, 83x67 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
30775
Jörgen Fogelquist, litografi, 103/175, signerad, 61x79 cm
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
30777
Uno Svensson, litografi, 115/150, signerad, 75x94 cm
Final bid350 SEK
Est500 - 600 SEK
30776
Uno Svensson, olja på pannå, signerad, 104x113 cm
Final bid750 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
30809
Gunnar E Svensson, olja på duk, signerad, 63x83 cm
Final bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
30811
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 61x74 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
30812
Eric Hansen, blandteknik, signerad, 120x122 cm
Final bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
30813
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 45x82 cm
Final bid140 SEK
Est500 - 600 SEK
30815
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 44x37 cm
Final bid180 SEK
Est400 - 500 SEK
30816
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 26x34 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
30817
Per Cederbank, olja på duk, signerad, 21x43 cm
Final bid350 SEK
Est800 - 1,000 SEK
30810
Rickard Björklund, olja på pannå, signerad, 58x49 cm
Final bid1,500 SEK
Est500 - 600 SEK
30818
Hanna Brundin, olja på pannå, signerad, 39x38 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
30819
Hanna Brundin, olja på pannå, signerad, 34x26 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
30821
Inger Kihlman, etsning, 183/325, signerad, 48x42 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
30822
Sven Bertil Berg, litografi, 43/150, signerad, 52x43 cm
Est250 - 300 SEK
30823
Max Gregor Carlsson, litografi, PT, signerad, 52x46 cm
Est200 - 250 SEK
30824
Maria Hillfon, litografi, 22/250, signerad, 45x46 cm
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
30825
Lennart Aschenbrenner, litografi, 206/290, signerad, 56x46 cm
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
30826
Torsten Erasmie, litografi, 85/110, signerad, 34x41 cm
Final bid350 SEK
Est200 - 250 SEK
30827
Oidentifierad konstnär, litografi, 18/90, signerad, 47x62 cm
Final bid180 SEK
Est200 - 250 SEK
30814
Clarence Bergquist, olja på duk, signerad, 62x39 cm
Final bid1,600 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
30871
Fotoramar, 5 st, ovala, 28x22 cm och mindre
Est150 - 200 SEK
29923
Nils Kreuger, teckning, signerad, 43,5x31,5 cm
Final bid600 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
30963
Tomas Holst, olja på duk, signerad, 93x75 cm
Final bid300 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
31071
Final bid180 SEK
Est400 - 500 SEK
31072
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 4 st, lösa blad, signerade, numrerade
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
30473
Ove Olson, litografi, 242/250, signerad, 62x51 cm
Est200 - 300 SEK