Starts: 1 Oct 2023 19:00Ends from: 15 Oct 2023 17:00

Karljohans Utvalda (15/10)

Karljohans Utvalda (15/10)
Closed
Gino Severini, tuschteckning, signerad, 22,5x19,5 cm
27485
Final bid4,700 SEK
Est8,000 - 9,000 SEK
Closed
Ernst Norlind, litografi, "Fransiscus och hjort", signerad
27429
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Grafiska blad, ett parti, bl a Gerhard Karlmark, Bo Cronquist
27432
Final bid200 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Poul Kjaerholm, utställningsaffisch, Louisiana
27446
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Henri Matisse, utställningsaffisch
27450
Final bid140 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Carl Magnus, litografi, signerad, numrerad 85/125
27456
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Theodor Jönsson, blandteknik, signerad, daterad 1957
27466
Final bid200 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Hjalmar Lindblom, olja på duk, "Fiskeläge", signerad
27468
Est300 - 400 SEK
Closed
Albert Larsson, olja på duk, landskapsmotiv, signerad
27476
Final bid200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
Closed
Pieter Bruegel, efter, etsningar, 7 st, "De sju dödssynderna"
27483
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Stig Wernheden, olja på duk, signerad
27469
Final bid600 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Gudrun Bartels, textilkonstverk, 2 st, signerade
27484
Est300 - 400 SEK
Closed
Gerhard Karlmark, olja på pannå, motiv med höstackar, signerad
27467
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
27477
Final bid650 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Hans Larsson, litografi, signerad
27488
Est300 - 400 SEK
Closed
Gerhard Karlmark, litografi, signerad
27489
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, akryl på duk, "Inferno", signerad "Margu", daterad -20
27491
Est300 - 400 SEK
Closed
Fabian Lundqvist, litografi, signerad
27492
Final bid180 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Per Löfgren, litografi, signerad, E.A, II/V
27493
Est300 - 400 SEK
Closed
Bert Johnny Nilsson, komposition, signerad, numrerad 119/150
27548
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Anita C Johansson, komposition, signerad
27549
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad
27550
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Ulrica Hydman-Vallien, litografi 236/290, 48,5x66 cm
27537
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Ulrica Hydman-Vallien, litografi, 28/290, signerad, 47x59 cm
27538
Final bid700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Jorgo Krallis, etsning, 2/30, signerad, 55x75 cm
27539
Final bid300 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Stjärnkarta, 1980-tal, Esselte, 100x70 cm
27603
Final bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
Closed
Friedensreich hundertwasser, tryck, 34x39 cm
27600
Final bid400 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 85x65 cm
27607
Final bid180 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Alexius Huber, relief, signerad, numrerad 114/250
27609
Final bid120 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Uno Svensson, litografi, signerad, numrerad 5/90
27663
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, litografi, signerad
27665
Final bid120 SEK
Closed
Curt Hillfon, litografi, signerad, H.C.
27664
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Skolplansch, fåglar, 102x75 cm
27694
Final bid160 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Skolplansch, räv, 102x75 cm
27696
Skolplansch, räv, 102x75 cm
Final bid400 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Skolplansch, gam, 77x103 cm
27697
Skolplansch, gam, 77x103 cm
Est250 - 300 SEK
Closed
Skolplanscher, 2 st, mått, 70x50 cm
27698
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
Closed
Skolplansch, växternas liv, 70x100 cm
27700
Final bid180 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Skolplansch, dubbelsidig, bl. a. potatisväxter, 92x70 cm
27699
Final bid160 SEK
Est200 - 250 SEK
Closed
Skolkarta, sjärnhimmel, bredd 123 cm
27693
Final bid3,300 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Francis De Lassus Saint-Genies, inramat tryck
27762
Est150 - 200 SEK
Closed
Curt Hillfon, litografi, numrerad, signerad, 40x53 cm
27874
Est300 - 400 SEK
Closed
27875
Final bid120 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
27281
Est300 - 400 SEK
Closed
27270
Est300 - 400 SEK
Closed
Inger Kihlman, torrnålsgravyr, provtryck, signerad
27265
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Axel Tallberg, etsningar, 3 st
27298
Est300 - 400 SEK
Closed
Björn Wiinblad, tryck, 53x145 cm
27174
Est250 - 300 SEK
Closed
27228
Est200 - 300 SEK