Starts: 3 Sep 2023 19:00Ends from: 17 Sep 2023 17:00
Karljohans Utvalda (17/9)
- Art and GraphicsClear filters
26774
Monica Holmquist, litografi, 8/80, signerad, 41x48 cm
Final bid300 SEK
Est200 - 250 SEK
26810
Oidentifierad konstnär, träsnitt, signerad, numrerad 4/10
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
26811
Einar Lynge Ahlberg, olja på duk, signerad
Final bid120 SEK
Est500 - 600 SEK
26883
Gunilla Mann, tryck, 4 st
Final bid500 SEK
Est300 - 400 SEK
26916
Gunnar Zetterström, olja på pannå, Stockholmsmotiv, signerad
Final bid400 SEK
Est600 - 700 SEK
26925
Oidentifierad konstnär, efter John Bauer, signerad D. Höglund
Est250 - 300 SEK
26946
Textilapplikation, silkestråd, inramad, 57x88 cm
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
26947
Oidentifierad konstnär, litografi, 144/250, signerad, 62x54 cm
Est250 - 300 SEK
26948
Jane Möller Jensen, olja på duk, signerad,
Final bid140 SEK
Est500 - 600 SEK
27036
Bengt Hillgrund, olja på pannå, signerad, 67x27 cm
Final bid1,000 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
27037
Bengt Hillgrund, olja på pannå, signerad, 71x54 cm
Final bid1,200 SEK
Est1,000 - 1,200 SEK
27180
Maria Hillfon, olja på trä, signerad, daterad -02
Final bid1,900 SEK
Est1,400 - 1,600 SEK
27197
Curt Hillfon, litografi, numrerad, signerad, 40x53 cm
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
27198
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 7 st, signerade, numrerade
Final bid250 SEK
Est500 - 600 SEK
26760
Oidentifierad konstnär, etsning, signerad
Est250 - 300 SEK
26612
Helmtrud Nyström, färglitografi, signerad, numrerad 53/90
Est300 - 400 SEK
26500
Salvador Dali, inramad affisch
Est200 - 250 SEK
26391
Hans Verduyn, blandteknik, signerad, 25x30,5 cm
Est300 - 400 SEK