Starts: 3 Sep 2023 19:00Ends from: 17 Sep 2023 17:00
Karljohans Utvalda (17/9)
- Lightning Clear filters
26771
Sonja Katzin, ljusstakar, ett par, mässing, höjd 8,5 cm
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
26795
Ljusstakar, ett par, silver, höjd 7 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
26801
Skomakarlampa, diameter 35 cm
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
26830
Bordslampa, tenn, 1900-tal, höjd 41 cm
Final bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
26896
Tomas Anagrius, bordslampor, ett par
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
26897
Golvlampa, Ikea, 1970-tal
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK
26901
Ljusstakar, 2 st, smide, högsta 22 cm
Est200 - 300 SEK
26923
Golvljusstake, smide, höjd 82 cm
Est300 - 400 SEK
26929
Tore Ahlsén, plafond, "Pia", Gärsnäs, diameter 83 cm
Final bid600 SEK
Est1,000 - 1,500 SEK
26922
Golvlampa, 5 ljuspunkter, metall/marmor, Lyktan Bankeryd
Final bid600 SEK
Est500 - 600 SEK
26950
Golvlampor, ett par, EWÅ, G-18, höjd 116 cm
Final bid200 SEK
Est250 - 300 SEK
26951
Golvlampa, metall, modern tillverkning, höjd 131 cm
Final bid120 SEK
Est200 - 250 SEK
26979
Rolf Palm, bordslampor, ett par, stengods, signerade, höjd 21 cm
Final bid160 SEK
Est500 - 600 SEK
26986
Bordslampa, keramik, Danmark, höjd 51 cm
Final bid180 SEK
Est250 - 300 SEK
26987
Bordslampa, teak, 60/70-tal, höjd 68 cm
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
26988
Taklampa, teak/textil, 60-tal, Ø 60 cm
Final bid200 SEK
Est500 - 600 SEK
26994
Taklampa, lampstomme, 2 delar, Ø 57 cm och mindre
Final bid140 SEK
Est250 - 300 SEK
27000
Ljusstake, trä, 1700-tal, höjd 29 cm
Final bid180 SEK
Est500 - 600 SEK
27074
Orientalisk lampa, höjd 45 cm
Est300 - 400 SEK
26668
Ljuslampetter, ett par, höjd 42 cm
Est200 - 250 SEK
26471
Ljusstakar, skedar, nysilverföremål
Est300 - 400 SEK