Starts: 11 Jun 2023 19:00Ends from: 25 Jun 2023 17:00

Karljohans Utvalda (25/6)

Karljohans Utvalda (25/6)
Closed
Lars Bertle, olja på duk, "Västkust", signerad
24943
Final bid250 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Olof Wressmark, akryl på duk, signerad
24944
Est300 - 400 SEK
Closed
Axel Olson, litografi, 299/350, signerad, 68x55 cm
24948
Final bid200 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Jussi Taipaleenmäki, litografi, 26/99, signerad, 64x57 cm
24949
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Ulla Selander, olja på duk, "Motiv från Lund", signerad
24945
Final bid500 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Leo Strandberg, olja på duk, signerad
24950
Est400 - 500 SEK
Closed
Ulf Onsberg, litografi, signerad, numrerad 43/150
24947
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Feliks Büttner, utställningsaffisch, 62x92 cm
24952
Est300 - 400 SEK
Closed
Ola Billgren, affisch, 43x60 cm
25049
Final bid100 SEK
Est200 - 250 SEK
Closed
Gustav Rudberg, litografi, 119/250, signerad
25209
Est500 - 600 SEK
Closed
Gustav Rudberg, olja på duk, signerad
25210
Final bid1,600 SEK
Est3,500 - 4,000 SEK
Closed
Eric Cederberg, olja på duk, signerad
25208
Final bid2,700 SEK
Est3,000 - 3,500 SEK
Closed
Lars Herder, olja på duk, signerad
25213
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Johan Fredrik Höckert, (e.), reproduktion, oljetryck
25214
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Gunnar E Svensson, blandteknik, signerad, 55x47 cm
25218
Final bid100 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Torsten Esbjörnsson, litografi, 68/160, signerad, 60x58 cm
25358
Final bid120 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Bengt Kristensson, litografi, 146/260, signerad, 59x73 cm
25359
Est400 - 500 SEK
Closed
Gunilla Kumlin, serigrafi, 68/160, signerad, 65x80 cm
25364
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Alexius Huber, serigrafi, 269/275, signerad, 40x64 cm
25363
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 60x51 cm
25368
Est300 - 400 SEK
Closed
Else Jensen, litografi, 230/275, signerad, 65x48 cm
25369
Est200 - 300 SEK
Closed
Karta över Ystad, efter äldre förlaga, 52x58 cm
25373
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Vagn Jacobsen, litografi, PT, signerad, 51x43 cm
25374
Est200 - 300 SEK
Closed
Sven-Erik Johansson, litografi, 124/275, signerad, 59x50 cm
25375
Est500 - 600 SEK
Closed
Alexius Huber, serigrafi, 71/275, signerad, 52x68 cm
25377
Final bid120 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Ladislav Kuklik, etsning, 50/80, signerad, 80x65 cm
25379
Est400 - 500 SEK
Closed
Else Jensen, litografi, 253/275, signerad, 65x48 cm
25376
Final bid120 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
25365
Final bid550 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, 38x26 cm
25382
Est300 - 400 SEK
Closed
Magnus Krook, etsning, 79/100, signerad, 33x40 cm
25384
Est250 - 300 SEK
Closed
Hans Larsson, litografi, 31/200, signerad, 31,5x25,5 cm
25385
Est200 - 300 SEK
Closed
Äldre nautiska tryck, ett par, mahogny-ram, 37x50 cm
25387
Est300 - 400 SEK
Closed
Simon Dittrich, litografi, 5342/10000, signerad, 43x57 cm
25388
Est300 - 400 SEK
Closed
Måns Heidvall, litografi, 54/70, signerad, 45x43 cm
25390
Est500 - 600 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, litografi, 1/100, signerad, 62x82 cm
25391
Est300 - 400 SEK
Closed
Fernando Maza, färglitografier, 2 st, signerade, numrerade
24864
Est150 - 200 SEK
Closed
Anders Kjellén, akvarell, signerad, 40x30 cm
24908
Est200 - 300 SEK
Closed
Nils Möller, litografi, signerad
24867
Est200 - 300 SEK
Closed
Helga Nilson, olja på pannå, blomsterstilleben, signerad
25075
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stilleben
25200
Final bid160 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, träsnitt, 24/80, signerad, 39x28 cm
24899
Est200 - 250 SEK
Closed
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 52x52 cm
24910
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk
24998
Est200 - 300 SEK
Closed
Ragnar Wollschläger. litografi, signerad, numrerad 210/225
24996
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 53x43 cm
24914
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, stadsmotiv
24999
Est200 - 300 SEK
Closed
Alex Nilsson, akvarell, signerad, 64x53 cm
24917
Est300 - 400 SEK
Closed
Pär Åkered, olja på duk, "Räv", signerad
25074
Est400 - 500 SEK