Starts: 16 Apr 2023 19:00Ends from: 30 Apr 2023 17:00

Karljohans Utvalda (30/4)

Karljohans Utvalda (30/4)
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 64x76 cm
23962
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, akvarell, signerad, 20x26 cm
23987
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
Closed
Charles Sorlier, efter Marc Chagall, litografiskt tryck, 35x44 cm
23988
Final bid200 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Inger Kihlman, etsning, "Blommande Äppelträd", signerad, numrerad 154/200
24059
Final bid250 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Siri Kivilinna, akvarell, "Skärgårdsmotiv", signerad
24060
Est300 - 400 SEK
Closed
Gerhard Nordström, etsning, ur Pompeji-serien, signerad
24061
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Sune Rudnert, färglitografi, signerad, numrerad 194/260
24062
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Anne Grete Anshelm, blandteknik, "Femme fatale", signerad
24063
Final bid180 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
Anders Österlin, färglitografi, signerad, numrerad 140/395
24064
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Leif Kander, färglitografi, signerad, numrerad 136/240
24070
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Alain Soucasse, etsning, "Körsbär", signerad, numrerad 61/100
24065
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Bertil Lundberg, färgetsning, "Splittring", signerad, numrerad 11/20
24071
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Knut Grane, färgseriegrafi, signerad, numrerad 78/250
24068
Final bid350 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Lennart Rosensohn, etsning, Etat II, signerad, 7/25
24072
Est300 - 400 SEK
Closed
Gunnar Pettersson, färglitografi, signerad, numrerad 263/380
24073
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Zdenka Rusova, färgetsning, signerad, numrerad 1/400
24074
Est300 - 400 SEK
Closed
Bengt Olson, färglitografi, signerad, numrerad 1/250
24076
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Ole Ahlberg färglitografi, signerad, numrerad 19/135
24080
Est200 - 300 SEK
Closed
Robert E Olson, färglitografier, 3 st, signerade, numrerade 61/300
24081
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, emalj på koppar, "Kvinna med barn", signerad
24082
Est200 - 300 SEK
Closed
Lennart Jönsson, blandteknik, signerad
24083
Est200 - 300 SEK
Closed
Hasse Andersson, litografier, 2 st, signerade, numrerade /250
24084
Final bid100 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Philip Von Schantz, mapp, Posten 2000
24085
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
Closed
Sigvard Holmquist, olja på pannå, signerad
24115
Est300 - 400 SEK
Closed
Erik Brandt, olja på pannå, signerad
24116
Est300 - 400 SEK
Closed
A Hazzelström, olja på duk, signerad
24117
Est200 - 250 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad
24118
Est200 - 300 SEK
Closed
Bror Jönsson, olja på duk, "Hästekipage", signerad
24119
Est600 - 800 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, motiv från Paris, signerad
24121
Final bid100 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Eric Cederberg, tempera, stilleben, signerad, 27x25 cm
24114
Final bid2,100 SEK
Est1,200 - 1,400 SEK
Closed
Lars Nordby, olja på duk, signerad
24122
Final bid250 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
John Erik Jönsson, färglitografier, 4 st, signerade, numrerade /300
24123
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, stilleben, signerad
24120
Final bid120 SEK
Est300 - 350 SEK
Closed
Helmut Schäffenacker, väggrelief, stengods, 18x18 cm
24126
Final bid140 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Anna Ödman, olja på duk, signerad, 72x51 cm
24147
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 38x47 cm
24148
Est200 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 49x41 cm
24149
Est200 - 300 SEK
Closed
Sven Olson, olja på duk, signerad, 75x44 cm
24146
Final bid120 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
P.S. Kröyer, (e.), tryck, 79x59 cm
24150
Est150 - 200 SEK
Closed
Pablo Picasso, (e.), tryck, 54x70 cm
24151
Final bid160 SEK
Est200 - 300 SEK
Closed
Släktträd, handmålat, fam. Hahmann, 1653-1955, 72x76
24152
Est150 - 200 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, litografi, 116/410, signerad, 67x51 cm
24153
Est200 - 300 SEK
Closed
Ingvar Adamsson, litografi, 26/260, signerad, 64x55 cm
24154
Est200 - 300 SEK
Closed
24155
Est150 - 200 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, teckning, signerad, 42x52 cm
24156
Final bid100 SEK
Est150 - 200 SEK
Closed
Kjell-Åke Gerinder, etsning, signerad, 31x41 cm
24157
Est300 - 400 SEK
Closed
Jussi Taipaleenmäki, litografi, 10/190, signerad, 60x51 cm
24159
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Johan Pettersson, litografi, 58/75, signerad, 46x38 cm
24161
Final bid400 SEK
Est300 - 400 SEK