Starts: 4 Feb 2024 20:00Ends from: 18 Feb 2024 18:00

Karljohans Utvalda (18/2)

Karljohans Utvalda (18/2)
Closed
Bert Johnny Nilsson, litografi, signerad, numrerad 289/400
29837
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Herman Struck, etsning, porträtt av Arthur Nikisch, signerad
29838
Final bid160 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Sven Nilsson, olja, porträtt, signerad
29836
Final bid3,100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Gottfrid Olsson, gouache, signerad, 52x45 cm
29842
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Curt Olson, olja på pannå, signerad, 133x42 cm
29843
Final bid250 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad, 53x45 cm
29841
Final bid160 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Knut Grane, litografi, 67/310, signerad, 53x56 cm
29847
Final bid300 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Bernt Jonasson, litografi, 274/300, signerad, 55x42 cm
29848
Final bid200 SEK
Est250 - 300 SEK
Closed
Bengt Hillgrund, olja på duk, signerad
29850
Final bid100 SEK
Est500 - 600 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 83x72 cm
29839
Final bid350 SEK
Est400 - 500 SEK
Closed
John Bauer, teckning, dubbelsidig, signerad, 33x40 cm
29919
Final bid6,600 SEK
Est8,000 - 10,000 SEK
Closed
Nils Kreuger, teckning, signerad, 35x28 cm
29920
Final bid2,500 SEK
Est2,000 - 2,500 SEK
Closed
Nils Kreuger, teckning, ej signerad, 26x37,5 cm
29921
Final bid1,500 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Nils Kreuger, teckning, signerad, 43,5x31,5 cm
29923
Final bid350 SEK
Est1,500 - 2,000 SEK
Closed
Nils Kreuger, pastell, ej signerad, 64x37 cm
29925
Final bid700 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Nils Kreuger, kol på duk, signerad, 50x63 cm
29926
Final bid2,900 SEK
Est4,000 - 5,000 SEK
Closed
Olga Lanner, olja på pannå, signerad, 72x65 cm
29930
Final bid1,200 SEK
Est1,200 - 1,500 SEK
Closed
Pontus Lanner, blandteknik, signerad, 24x33 cm
29927
Final bid4,700 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Jens Gustavsen, olja på duk, signerad, 77x67 cm
29933
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Allan Erwö, olja på duk, signerad, 70x33 cm
29932
Final bid400 SEK
Est600 - 800 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 71x62 cm
29970
Final bid250 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Osvald Rasmussen, olja på duk, signerad
29971
Final bid140 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Arne Ringström, olja på duk, signerad
29973
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Krister Lindell, etsning, signerad, numrerad 173/200
29974
Est300 - 400 SEK
Closed
Vagn Jakobsen, litografi, signerad, 57x45 cm
29975
Est200 - 300 SEK
Closed
Erwin Andersson, litografi, signerad
29976
Est300 - 400 SEK
Closed
Jörgen Fogelquist, litografi, signerad, numrerad 103/175
29977
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, tusch, signerad, 52x66 cm
29978
Est300 - 400 SEK
Closed
Erwin Andersson, olja på duk, "Vass", signerad
29972
Final bid3,900 SEK
Est800 - 1,000 SEK
Closed
Yrjö Edelmann, gouache, signerad, 75x57 cm
29987
Final bid4,100 SEK
Est6,000 - 8,000 SEK
Closed
Jussi Taipaleenmäki, litografier, 5 st, lösa blad, signerade, numrerade
30011
Final bid300 SEK
Est300 - 400 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 26,5x31 cm
29759
Est300 - 400 SEK
Closed
Raoul Dufy, utställningsaffisch, Tate, 73x63 cm
29690
Est250 - 300 SEK
Closed
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad, 80x63 cm
29627
Final bid100 SEK
Est300 - 400 SEK