36668 Rolex, Oysterdate Precision, 6694, 35 mm, rostfritt stål, 1974
Herrarmbandsur, Rolex Oysterdate Precision, referens 6694, 35 mm, rostfritt stål, 1974
Ca 35 mm exkl. krona (40,5 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett (Oyster), signerad krona, plexiglas med datumbubbla
Blå urtavla med sunburst, applicerade silverfärgade stavindex, datumvisning kl. 3, silverfärgade visare med lysmassa
Manuellt, kaliber Rolex 1225
Länk i rostfritt stål, Oyster, avsmalnande, 7835-19, ändlänkar "357"
3715558
Övrigt
Diverse dokumentation, bl. a. garantikvitto från 1974, medföljer
- Skick:Tillsynes fungerande, plexiglas med repor och mindre märken, några mittlänkar med knyck
Värdering | 15 000 - 20 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 180 SEK |