32146 Medicinsk kamera, Alpa, Reflex, 40-tal, Schweiz

32146a_8dc61494bffb246_med.jpeg
  • 32146a_8dc61494bffb246_sm.jpeg
  • 32146b_8dc61494d332a60_sm.jpeg
  • 32146c_8dc61494e4a87c7_sm.jpeg
  • 32146d_8dc61494f834b15_sm.jpeg
  • 32146e_8dc614950cdcd4b_sm.jpeg
  • 32146f_8dc614951f2e25f_sm.jpeg
  • 32146g_8dc6149533901c5_sm.jpeg

Medicinsk kamera, Alpa Reflex, Optik; P. Angénieux 50 mm/1:2,9 Alpa, märkt "Genetiska Institutionen", ca tidigt 1940-tal, Schweiz, kommer med original bärväska

Kamerahus; 15009

Optik; 74644

  • Skick:Ej funktionstestad, åldersrelaterat bruksslitage med mindre märken, bärväska med torrt läder

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)270 SEK