36860 Certina, Argonaut 280, 37mm, guldpläterad, 1970
Herrarmbandsur, Certina Argonaut 280, 37 mm, guldpläterad metall, ca 1970
Ca 37 mm exkl. krona (40,5 mm lug-to-lug), guldpläterad metall, skruvboett (baksida i stål), ej signerad krona, plexiglas
Guldfärgad urtavla, applicerade stavindex i guld och svart, guldfärgade visare med svarta inlägg, kontrasterande, svart, sekundvisare
Manuellt, kaliber Certina 25-56
Saknar band, 18 mm mellan bandhorn
8912116 / 5206 280
- Skick:Tillsynes fungerande, bruksslitage
Värdering | 500 - 600 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 180 SEK |