36759 Catorex, Ultraplat, 33 mm, 18k guld, 50-tal
Herrarmbandsur, Catorex Ultraplat, 33 mm, 18k guld, ca 1950-tal
Ca 33 mm exkl. krona (39,5 mm lug-to-lug), 18k guld, klämboett, ej signerad krona, plexiglas
Ljus urtavla med sunburst, nedsänkta stavindex i guldfärg, subsekund kl. 6, guldfärgade visare utan lysmassa
Manuellt, kaliber Peseux 320
Saknar band, 18 mm mellan bandhorn
2391 / 232
Bruttovikt
20,1 gram (vikt exkl. verk, men inkl. glas och verkhållare; 9,0 gram)
- Skick:Tillsynes fungerande, lös glasring
Värdering | 3 000 - 3 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 180 SEK |