32599 Bruno Mathsson, tidningshylla, Firma Karl Mathsson, bredd 200 cm
Bruno Mathsson, tidningshylla, formpressad björk, konsoler i böjträ, undre hyllplan i furu ej original, monterat på vitmålad väggsockel, Firma Karl Mathsson, brännmärkt
Bredd 200 cm
Djup 32 cm
Höjd 82 cm
- Skick:Bruksslitage, smärre solblekning
- Proveniens:Konstnären Kristian Holmqvists dödsbo
Värdering | 3 000 - 4 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |