30192 Omega, 17 mm, guldpläterad, 1962

30192a_8dc30668509075b_med.jpeg
  • 30192a_8dc30668509075b_sm.jpeg
  • 30192b_8dc306686233b06_sm.jpeg
  • 30192c_8dc3066870ccd9d_sm.jpeg
  • 30192d_8dc306687dce4ac_sm.jpeg
  • 30192e_8dc306688dbfec7_sm.jpeg
  • 30192f_8dc30b88f82aaec_sm.jpeg

Damarmbandsur, Omega, 17 mm, BK 11049-62, guldpläterad, ca 1962

Ca 17 mm exkl. krona (24 mm lug-to-lug), guldpläterad, klämboett, ej signerad krona, mineralglas med fasettslipning

Ljus urtavla med applicerade stavindex, kontrasterande svarta visare

Manuellt, kaliber Omega 483

Brunt läderband, 8 mm, ej original (Hirsch)

19865423

  • Skick:Tillsynes fungerande, bruksslitage

Värdering300 - 400 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK