26998 Hertha Bengtson, servisdelar, 51 st, "Blå Eld", Rörstrand
Hertha Bengtson, servisdelar, 51 st, "Blå Eld", Rörstrand
Skål, vit, längd 25,5 cm
Skålfat, blå, längd 16,5 cm
Kaffefat, 13+2 st, diameter ca 16 cm
Tefat, 30+3 st, diameter ca 17 cm
- Skick:Skål och skålfat med nagg på fotring, tekopp med lättare missfärgning i botten, ett kaffefat med missfärgning, fem tefat med nagg/glasyrskador
Värdering | 600 - 800 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |