23960 Kontorsstol, ek/konstläder, 1900-tal

23960a_8db3cc1533c86b4_med.jpeg
  • 23960a_8db3cc1533c86b4_sm.jpeg
  • 23960b_8db3cc1560e4d85_sm.jpeg
  • 23960c_8db3cc156486825_sm.jpeg
  • 23960d_8db3cc155de1829_sm.jpeg
  • 23960e_8db3cc156b2b65e_sm.jpeg
  • 23960f_8db3cc156c3e6cd_sm.jpeg

Kontorsstol, stomme i ek/metall, sits klädd i stoppat rött konstläder, ca 1900-talets andra hälft

Höjd 97 cm

Sitthöjd 48 cm

Bredd 59 cm

  • Skick:Smärre bruksslitage

Värdering400 - 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK