21883 Frans Gard, olja på duk, signerad, 88x75 cm
Frans Gard, olja på duk, signerad, mått med ram ca 88 x 75 cm
Värdering | 250 - 300 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Frans Gard (1892-1978) Sverige
Svensk målare. Född 1892 i Görlunda, död 1978. Avbildade inte sällan kustnära landskap i soluppgång och solnedgång.