23814 Matservis, 47 delar, Thomas, Tyskland
Matservis, 47 delar, porslin, dekor med polykromt blomster samt guld, Thomas, Tyskland
Mattallrikar, 10 st, diameter ca 25,5 cm
Djupa tallrikar, 12 st, diameter ca 25 cm
Förrättstallrikar, 12 st, diameter ca 21 cm
Assietter, 8 st, diameter ca 18 cm
Serveringsfat, 4 st, längd ca 33 cm och mindre
Såssnipa, höjd ca 9 cm
- Skick:Dekorslitage, en assiett med nagg
Värdering | 300 - 500 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |