23813 Böcker/häften, 7 st, Lund med omgivning
Böcker/häften, 7 st, Lund med omgivning
Malte Guttorp, "Lunds folkskolors historia II", 1960, Skånska Centraltryckeriet, Lund
Johan Persson, "Fattig i Lund", 1966, Gamla Lund
Bengt Hjelmqvist, "Legenden om Lund", 1992, Lunds Offset AB
Ragnar Blomqvist, "Stadsvallen i Lund - Ett unikt Byggnadsminne", 1985, Lunds Offset AB
"Under Lundagårds Kronor - Minnen upptecknade av gamla studenter", tredje samlingen, 1955, CW Gleerups Förlag
Annika André & Christina Högstedt, "Kartornas Lund", 1990, Lunds Offset AB
"För staden och bygden - En liten skrift om Lund, Lundabygden och Gamla Sparbanken", 1949, Herssons, Stockholm
- Skick:Bruksslitage, smärre skador
Värdering | 200 - 300 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 270 SEK |