36847 Tallrikar, 9 st, 1700-tal, Kina, Ø 22,5 cm

36847a_8dd001dea2833ba_med.jpeg
  • 36847a_8dd001dea2833ba_sm.jpeg
  • 36847b_8dd001debac0ffe_sm.jpeg
  • 36847c_8dd001dec8eb69e_sm.jpeg
  • 36847d_8dd001ded70e4c5_sm.jpeg
  • 36847e_8dd001deee70d75_sm.jpeg
  • 36847f_8dd001defbb0dc4_sm.jpeg
  • 36847g_8dd001df0878c27_sm.jpeg

Tallrikar, 9 st, 1700-tal, Kina, diameter 22,5 cm

  • Skick:Bruks- och åldersrelaterat slitage, samtliga med nagg, varav några med flertalet nagg, sprickor

Värdering600 - 800 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)430 SEK