35895 Movado, Chronomètre, 25x31 mm, krom, 40-tal
Herrarmbandsur, s.k. "Tank", Movado Chronomètre, 25x31 mm, rostfritt stål, ca 1940-tal
Ca 25x31 mm exkl. krona (40 mm lug-to-lug), kromad metall, klämboett, ej signerad krona, plexiglas
Vit urtavla, upphöjda och blånerade index, subsekund kl. 6, blånerade visare utan lysmassa
Manuellt
Länk, s.k. "bricklänk" i rostfritt stål, 16,5 mm, ej original
- Skick:Tillsynes fungerande, bruksslitage, urtavla renoverad, små missfärgningar i hörn
Värdering | 2 500 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 180 SEK |