36761 Lagonda, 20 mm, 18k guld, 60-tal

36761a_8dd001c12f0adb8_med.jpeg
  • 36761a_8dd001c12f0adb8_sm.jpeg
  • 36761c_8dd001be0759240_sm.jpeg
  • 36761d_8dd001be14ffaaf_sm.jpeg
  • 36761e_8dd001be230e9e3_sm.jpeg
  • 36761a_8dd001bdeedae0c_sm.jpeg

Damarmbandsur, Lagonda, 20 mm, 18k guld, ca 1960-tal

Ca 20 mm exkl. krona (25 mm lug-to-lug), 18k guld, skruvboett, ej signerad krona, plexiglas

Ljus urtavla med applicerade guldfärgade stavindex, guldfärgade visare utan lysmassa

Manuellt

Saknar band

693 04 02

Bruttovikt

10,3 gram

  • Skick:Tillsynes fungerande, bruksslitage, glas med repor

Värdering2 000 - 2 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)180 SEK