32750 Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", ek/teak, jubileumsmodell

33405b_med.jpeg
  • 33405b_sm.jpeg
  • 33405c_sm.jpeg
  • 33405a_sm.jpeg
  • 33405d_sm.jpeg
  • 33405e_sm.jpeg
  • 33405f_sm.jpeg
  • 33405g_sm.jpeg
  • 33405h_sm.jpeg
  • 33405i_sm.jpeg
  • 33405j_sm.jpeg
  • 33405k_sm.jpeg
  • 33405l_sm.jpeg
  • 33405m_8dc941fb8d08a2f_sm.jpeg

Yngve Ekström, fåtölj med fotpall, "Lamino", stomme i ek med armstöd i teak, klädd i grått fårskinn, jubileumsmodell; "Århundradets möbel", numrerad 188, märkt med plakett, total upplaga om 650 st, tillverkade 2000-2001, Swedese, brännmärkt

Mått, fåtölj, ca

Höjd 102 cm

Sitthöjd 35 cm

Bredd 70 cm

  • Skick:Bruksslitage, fårskinn med något mer slitage på sitsens främre del, reva i tyget på undersidan

Värdering7 000 - 8 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK