33374 Golvfotogenlampa, metall, elektrifierad, 18/1900-tal

33374a_8dc90f614a9aacb_med.jpeg
  • 33374a_8dc90f614a9aacb_sm.jpeg
  • 33374b_8dc90f6177bff6f_sm.jpeg
  • 33374c_8dc90f61bf19e1c_sm.jpeg
  • 33374d_8dc90f61f400ea4_sm.jpeg
  • 33374e_8dc90f62555912a_sm.jpeg
  • 33374f_8dc90f62aad5eb0_sm.jpeg

Golvfotogenlampa med tre hyllplan, bemålad metall, höj- och sänkbar, kupa i matterat glas med dekor i relief, ca sekeskifte 18/1900-tal, höjd 157-205 cm, ojordad kontakt

  • Skick:Senare bemålning och elektrifiering, ej funktionstestad, mindre skav och smuts, mindre nagg nedtill på kupa och brännrör

Värdering800 - 1 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK