30703 Roamer, Rockshell Mark III Electronic, 42 mm, rostfritt stål, 70-tal
Herrarmbandsur, Roamer Rockshell Mark III Electronic, 42 mm, referens 1329051-1, rostfritt stål, ca 1970-tal
Ca 42 mm exkl. krona (45 mm lug-to-lug), rostfritt stål, skruvboett, signerad och skruvad krona, plexiglas, vridring med aluminiuminlägg
Blå urtavla med applicerade stavindex med lysmassa, orange kontraster, datumvisning kl. 3, svartvita visare med lysmassa, kontrasterande orange sekundvisare
Batteridrivet, s.k. elektromekaniskt, Roamer-märkt kaliber ESA 9154
Svart läderarmband, 18 mm, ej original
04012
- Skick:Ej fungerande (ej testat med nytt batteri), hårt bruksslitage, glas med repor, visare med senare lysmassa
Värdering | 2 000 - 3 000 SEK |
Slagavgift (inkl. moms) | 40 SEK |
Fraktavgift (från) | 180 SEK |