29918 Olof Wetterberg, spegel, sengustaviansk, 17/1800-tal

29918a_8dc23356470b824_med.jpeg
  • 29918a_8dc23356470b824_sm.jpeg
  • 29918b_8dc2335668a8cf3_sm.jpeg
  • 29918c_8dc2335695f505f_sm.jpeg
  • 29918d_8dc23356cc2a3e8_sm.jpeg
  • 29918e_8dc23356f0fdb4e_sm.jpeg
  • 29918f_8dc23357156a703_sm.jpeg
  • 29918g_8dc233573485df2_sm.jpeg
  • 29918h_8dc23357588a58c_sm.jpeg
  • 29918i_8dc2335777f4572_sm.jpeg
  • 29918j_8dc233579277215_sm.jpeg
  • 29918k_8dc23357b174584_sm.jpeg
  • 29918l_8dc23357de48320_sm.jpeg
  • 29918m_8dc2335806f0db9_sm.jpeg
  • 29918n_8dc23358292ec0f_sm.jpeg

Olof Wetterberg (mästare i Jönköping 1784-1803), spegel, sengustaviansk, bronserat trä, delat originalglas och baksida, 17/1800-tal, monogramstämplad OWB

  • Skick:Glas med skada i nederkant, mindre skador på bronsering, krön saknas,

Värdering3 000 - 4 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK