29959 Gitarr, Isana, 1960-tal, Tyskland, längd 100 cm

29959a_8dc2352cbdb8c04_med.jpeg
  • 29959a_8dc2352cbdb8c04_sm.jpeg
  • 29959b_8dc2352cd5d2af3_sm.jpeg
  • 29959c_8dc2352cebb5c05_sm.jpeg
  • 29959d_8dc2352cfe1e3ac_sm.jpeg
  • 29959e_8dc2352d10bfe5d_sm.jpeg
  • 29959f_8dc2352d21b9d03_sm.jpeg
  • 29959g_8dc2352d36efd94_sm.jpeg

Gitarr, halvakustisk, Isana, s.k. Elvisgitarr, kropp med olika typer av trä, sunburst samt detaljer i pärlemoreffekt, ca 1962, Tyskland, längd 100 cm, kommer i tidsenligt softcase i blått konstmaterial

  • Skick:Bruksslitage, nedre vänstra reglage något snett, knopp för axelband med mindre skada, ej elektriskt funktionstestad

Värdering2 000 - 2 500 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK