28587 Tomtar, 4 st, terrakotta, bl. a. Gräfenroda, 1900-tal, höjd 24 cm och mindre

28587a_8dbe08905c730ea_med.jpeg
  • 28587a_8dbe08905c730ea_sm.jpeg
  • 28587b_8dbe0890725646c_sm.jpeg
  • 28587c_8dbe0890867770f_sm.jpeg
  • 28587d_8dbe08909c29657_sm.jpeg
  • 28587e_8dbe0890b3445a6_sm.jpeg

Tomtar, 4 st, terrakotta, stämplade; 3 st VEB Terra Gräfenroda, 1 st , Ph Griebel, 1900-tal, höjd 24 cm och mindre

  • Skick:Färgskav, mindre avslag, två tomtar saknar sina skottkärror

Värdering500 - 600 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)430 SEK