28580 Servisdelar, 29 st, "Musselmalet", med skador, Royal Copenhagen

28580a_8dbe374aedb982b_med.jpeg
  • 28580a_8dbe374aedb982b_sm.jpeg
  • 28580b_8dbe374b0f9282f_sm.jpeg
  • 28580c_8dbe374b30322fe_sm.jpeg
  • 28580d_8dbe374b5271180_sm.jpeg
  • 28580e_8dbe374b77a4587_sm.jpeg
  • 28580f_8dbe374b96ec1e9_sm.jpeg
  • 28580g_8dbe374bb889e80_sm.jpeg

Servisdelar, 29 st, "Musselmalet", mestadels andrasortering, samtliga med mindre eller större skador, Royal Copenhagen, Danmark

Mattallrikar, 4 st, 1/175, diameter 25,5 cm, nagg

Förrättstallrik, 1/177, diameter 22,5 cm, nagg

Djupa tallrikar, 2 st, 1/566, diameter 21,5 cm, nagg

Djup tallrik, 1/168, diameter 21,5 cm, nagg

Kaffekoppar, 1/1035, höjd 6 cm, nagg/spricka

Kaffefat, 1/1035, diameter 13 cm

Assiett, 1/1087, diameter 17,5 cm, nagg

Kaffekanna, 1/48, höjd 20,5 cm, saknar lock, spricka

Skål på fot, 1/18, diameter 17,5 cm, nagg

Skål, 1/140, diameter 15,5 cm, nagg

Frukostskål, 1/290, diameter 16 cm, nagg

Fat, 1/298 , diameter 11 cm, nagg

Fat, 1/1038, diameter 11 cm, nagg

Saltkar, 1/199, diameter 4,5 cm, nagg

Senapsskål, 1/358, höjd 5 cm, saknar lock, spricka

Serveringsfat, 1/107, diameter 33 cm, nagg

Saladjär, 1/461, diameter 24 cm, nagg

Serveringsfat, 1/1115, längd 25 cm, avslag

  • Skick:Samtliga med åtminstone en mindre skada

Värdering1 000 - 1 200 SEK
Slagavgift (inkl. moms)40 SEK
Fraktavgift (från)330 SEK